Trwa ładowanie...

Puławy nie chcą chorych na koronawirusa? Sprzeciw prezydenta

Prezydent Puław Paweł Maj zaprotestował przeciwko decyzji wojewody lubelskiego o przekształceniu miejscowej lecznicy w szpital zakaźny dla chorych na koronawirusa. Po spotkaniu wojewoda lubelski podtrzymał swoją decyzję.

Puławy nie chcą chorych na koronawirusa? Sprzeciw prezydentaŹródło: PAP
db7ztpa
db7ztpa

W piątek w mediach społecznościowych prezydent Puław Paweł Maj opublikował swoje pismo do wojewody lubelskiego w tej sprawie.

- Nie pozwolę, aby nasi mieszkańcy zostali pozbawieni opieki medycznej. Wczoraj wszyscy zostaliśmy zaskoczeni informacją z mediów o tym, że powiatowy szpital w Puławach został wyznaczony na placówkę przeznaczona tylko do leczenia osób chorych na koronawirusa. Jest to decyzja błędna i niezrozumiała - tłumaczy prezydent Puław. - Nie mamy też informacji o tym, jak będzie wyglądała opieka medyczna w innych przypadkach niż koronawirus. Dlatego wystosowałem apel do wojewody o wyjaśnienia oraz zmianę tej decyzji - dodał.

Mimo sprzeciwu prezydenta Maja, puławska lecznica zaczęła już przygotowania do przekształcenia w szpital zakaźny. Wszyscy, którzy mogli opuścić placówkę, zostali wypisani do domów. Oddział ratunkowy świeci pustkami.

db7ztpa

Po południu prezydent Puław pojechał osobiście prosić wojewodę Lecha Sprawkę o zmianę decyzji.
- Wojewoda podtrzymał swoją decyzję - powiedział WP prezydent Maj po tym spotkaniu.

Późnym popołudniem ukazał się kolejny post prezydenta Puław, w którym czytamy m. in.: "Właśnie wróciłem z Lublina, gdzie walczyłem o zmianę decyzji wyznaczenia powiatowego szpitala w Puławach na placówkę przeznaczona tylko do leczenia osób chorych na koronawirusa. (...) Wojewoda lubelski, Lech Sprawka stwierdził, że decyzja jest nieodwołalna i nie podlega żadnym negocjacjom. Starosta Puławski Danuta Smaga poparła decyzję Wojewody Lubelskiego, aby powiatowy szpital został przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny dla całego województwa lubelskiego - pisze Paweł Maj i dodaje: - Obecnie w puławskim szpitalu zostało wstrzymane przyjmowanie pacjentów. Osoby potrzebujące pomocy będą przewożone do szpitali w Dęblinie, Rykach, Opolu Lubelskim i Lublinie. Z informacji przekazanych na spotkaniu sztabu kryzysowego w powiecie wynika, że Przychodnia Specjalistyczna przy ul. Centralnej w Puławach zostanie wsparta dodatkową kadrą i sprzętem do pomocy doraźnej.

Rzecznik prasowy wojewody lubelskiego Agnieszka Strzępka zapowiedziała, że wkrótce wyda komunikat.

db7ztpa

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz wideo: Koronawirus w Polsce. Emilewicz: Nie zamykamy sklepów. Firmy niech zlecą pracę zdalną

db7ztpa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
db7ztpa
Więcej tematów