Trwa ładowanie...

"Puff. Polskość ulega magicznemu zniknięciu". Szczepan Twardoch drwi ze słów premiera

Mateusz Morawiecki w Berlinie mówił o ustawie o IPN. - Musimy to tłumaczyć ludziom. W 1968 r. nie było w ogóle Polski. Był reżim komunistyczny, który tak naprawdę paskudnie traktował Żydów - wyjaśnił. Teraz do jego słów odniósł się Szczepan Twardoch.

Share
"Puff. Polskość ulega magicznemu zniknięciu". Szczepan Twardoch drwi ze słów premieraŹródło: East News, fot: MARIUSZ GACZYNSKI
d1uk3tj

Premier przebywał z wizytą w Niemczech. Wystąpił na wspólnej konferencji prasowej z Angela Merkel. Mówił także o nowelizacji ustawy o IPN. Zdaniem premiera, w ciągu ostatniego roku polskie placówki dyplomatyczne wielokrotnie musiały sprzeciwiać się używaniu sformułowania "polskie obozy śmierci".

- Musimy to tłumaczyć ludziom. W 1968 r. nie było w ogóle Polski. Był reżim komunistyczny, który tak naprawdę paskudnie traktował Żydów. To wszystko to karygodny i błędny atak na dobre imię Polski. Musimy na to reagować, a ustawa którą podpisał prezydent, trafiła teraz do Trybunału Konstytucyjnego - tłumaczył.

d1uk3tj

"I tak to się pięknie czarodziejsko toczy w tym czarodziejskim kraju"

Sprawa istnienia Polski w 1968 roku została "rozpracowana" przez pisarza Szczepana Twardocha. "Kiedy tylko w Polsce dzieje się coś niegodnego, to na czas tych wydarzeń polskość ulega magicznemu zniknięciu. A kiedy dzieje się coś heroicznego, to polskość w równie magiczny sposób się pojawia. Puff!" - czytamy we wpisie na Facebooku. I podaje przykłady.

"Polscy członkowie PZPR wyganiają z Polski Żydów w 1968 roku i co, puff!, automatycznie z polskości się wyłączają i nic z Polską nie mają wspólnego, ponieważ zachowują się paskudnie, natomiast przedwojenna socjalistka i powojenna członkini tej samej PZPR Irena Sendlerowa, ratująca Żydów w czasie wojny, znowu puff!" - wylicza. A na koniec dodaje.

"I tak to się pięknie czarodziejsko toczy w tym czarodziejskim kraju, którego premier na serio może powiedzieć, że w 1968 roku Polski nie było. Puff!" - wyjaśnił.

Zobacz także: Kaczyńskiemu diabeł podpowiada antysemityzm. Mnie nie podpowiada"

d1uk3tj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1uk3tj
d1uk3tj
Więcej tematów