Trwa ładowanie...
d4b369u
25-08-2005 06:52

Ptasia grypa w Polsce? - to byłaby katastrofa

"Gazeta Prawna" pisze, że jeśli do Polski dotrze ptasia grypa i zaatakuje fermy, może to spowodować katastrofę. Konieczność wybicia ptaków pozbawiłaby przetwórców drobiu surowca, co doprowadziłoby do bankructw. W lepszej sytuacji są hodowcy, którzy mogą liczyć na odszkodowania z budżetu państwa.

d4b369u
d4b369u

Dziennik dodaje, że w Polsce produkuje się ponad milion ton drobiu rocznie. Zastępca Głównego Lekarza Weterynarii przyznaje w rozmowie z "Gazetą Prawną", ża zagrożenie jest bardzo poważne. Z Europy Wschodniej lecą dzikie kaczki, które uciekają przed zimą na Zachód. Z końcem września lub początkiem października zrobią sobie przystanek w Polsce.

Dyrektor Generalny Krajowej Rady Drobiarstwa Izby Gospodarczej twierdzi jednak, że w Polsce istnieje mniejsze ryzyko epidemii niż w innych krajach europejskich, gdyż dominują u nas hodowle w zamkniętych pomieszczeniach, a nie otwarte fermny. Podkreśla, że hodowcy już podwyższyli środki ostrożności. Jesteśmy spokojni i nie sądzimy by wirus się przedostał - mówi Leszek Kawski. (IAR)

d4b369u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4b369u
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj