Trwa ładowanie...
d4648dk

PSL poprze Bronisława Komorowskiego, ale stawia warunki

PSL wspiera prezydenta w drugiej turze, ale na swoich warunkach. Minister rolnictwa Marek Sawicki mówił w radiowej Jedynce, że PSL chce od Bronisława Komorowskiego między innymi poparcia ustawy blokującej sprzedaż ziemi cudzoziemcom bez ograniczeń.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bronisław Komorowski
Bronisław Komorowski (PAP, Fot: Marcin Obara)
d4648dk

W czwartek prezydent spotkał się z posłami i senatorami PO, przekonywał też do swojej kandydatury parlamentarzystów PSL. - Ludowcy zapewnili o swoim poparciu, ale zwrócili też uwagę, że ostatnie dni kampanii można lepiej wykorzystać - mówił Sawicki.

Chodzi między innymi o przeforsowanie ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego, który zakłada ochronę polskiej ziemi przed niekontrolowanym zakupem przez cudzoziemców. PSL chce też, by prezydent interweniował w sprawie ustawy o prawie łowieckim. Komorowski miał ludowcom obiecać, że niebawem publicznie odniesie się do tej sprawy.

- W zamian ludowcy będą uczestniczyli w kampanii prezydenckiej - powiedział Sawicki. Pomoc ta będzie polegać na organizowaniu spotkań i kolportowaniu materiałów wyborczych. - Było ich za mało w niewielkich miejscowościach - mówił minister rolnictwa.

d4648dk

Ludowcy nie poprą natomiast propozycji referendum w sprawie jednomandatowych okręgów wyborczych ani samej koncepcji JOW-ów.

W pierwszej turze wyborów prezydenckich, która odbyła się 10 maja, wygrał Andrzej Duda. Poparło go 34,8 procent wyborców. Na Bronisława Komorowskiego zagłosowało 33,9 procent.

Druga tura odbędzie się 24 maja. Przed nią będzie miała miejsce wspólna debata TVP oraz Telewizji Polsat. Duda i Komorowski spotkają się 17 maja. Swoją debatę przeprowadzi również TVN24. Odbędzie się ona w czwartek, 21 maja.

Zobacz również wideo: Komorowski podpisał projekt ws. JOW-ów

d4648dk

Podziel się opinią

Share
d4648dk
d4648dk