Trwa ładowanie...

PSL nie wejdzie do Sejmu? Najnowszy sondaż

Prawo i Sprawiedliwość wciąż wyprzedza Platformę Obywatelską, trzecia jest Zjednoczona Lewica, a PSL może nie znaleźć się w Sejmie - wynika z sondażu poparcia dla partii politycznych zrealizowanego przez Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24.

Share
PSL nie wejdzie do Sejmu? Najnowszy sondaż
Źródło: WP.PL, fot: Andrzej Hulimka
d35c4uq

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę, na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 32 proc. Polaków. Platforma Obywatelska mogłaby z kolei liczyć na 22 proc. głosów.

Trzecią siłą w Sejmie byłaby Zjednoczona Lewica, na którą chce zagłosować 12 proc. badanych. Do Sejmu weszłyby jeszcze ugrupowania Kukiz'15 (7 proc.), Nowoczesna (6 proc.) i KORWiN (5 proc.).

Na PSL zagłosowałoby 4 proc. Polaków, a na Partię Razem - 3 proc.

d35c4uq

W porównaniu z poprzednim sondażem Millward Brown dla "Faktów", którego wyniki zostały opublikowane 21 września, PiS zyskało 1 punkt proc. Poparcie dla PO utrzymuje się na tym samym poziomie.

O 3 punkty proc. wzrosło poparcie dla Zjednoczonej Lewicy, a o 2 punkty proc. - dla ugrupowania Kukiz'15. Nie zmienia się odsetek badanych, którzy są zagłosować na Nowoczesną. Mniejszym o 2 punkty proc. poparciem z kolei cieszą się KORWiN i PSL.

d35c4uq

Podziel się opinią

Share
d35c4uq
d35c4uq
Więcej tematów