Trwa ładowanie...
d2lpg26

Przywódcy lewackiej partyzantki ścigani przez prawo

Argentyński wymiar sprawiedliwości prowadzi postępowanie przeciwko trzem byłym przywódcom lewackiej partyzantki Montoneros, podejrzanym o wydanie swych towarzyszy juncie wojskowej - podały argentyńskie media.

d2lpg26
d2lpg26

Nakazem aresztowania, wydanym przez sędziego federalnego Claudio Bonadio, objęci są były szef Montoneros Mario Firmenich, jak również dwaj byli dowódcy rebeliantów Fernando Vaca Narvaja i Roberto Cirilo Perdia. Firmenich przebywa w Hiszpanii i dlatego wysłano za nim międzynarodowy list gończy, natomiast dwaj pozostali znajdują się w areszcie w Argentynie.

Podejrzanym zarzuca się, że zdradzili w 1980 roku swych nielegalnie przybyłych do Argentyny współbojowników. Aresztowani przez juntę rebelianci zostali szybko zabici.

Argentyńska Izba Deputowanych odwołała w ostatni wtorek amnestię, ogłoszoną wcześniej wobec przestępstw funkcjonariuszy junty. Jeśli Senat i Sąd Najwyższy podtrzymają decyzję Izby Deputowanych, to około 2400 byłych wojskowych i policjantów zostanie znów objętych postępowaniem karnym za uprowadzenia, tortury i zabójstwa.

d2lpg26
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lpg26
Więcej tematów