Trwa ładowanie...

Przypadek bardzo zaraźliwej ptasiej grypy we Francji

Na farmie w gminie Brillon, w departamencie Nord na północy Francji, odnotowano przypadek bardzo zaraźliwej odmiany ptasiej grypy. Podjęto kroki by zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa H5N8 - poinformowało francuskie ministerstwo rolnictwa.
Share
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę głównąŹródło: freeimages.com
dw16pz7

- Strefy ochrony i nadzoru zostały ustanowione w promieniu od trzech do 10 km" od farmy i w strefach tych zakazany jest transport "wszystkich zagrożonych zwierząt, by jak najszybciej zatrzymać rozprzestrzenianie się wirusa - głosi komunikat resortu.

Przypadek zarażenia wirusem H5N8 stwierdzono w miejscowości położonej zaledwie 15 km od innego ogniska choroby, które w czerwcu wykryto na zachodzie Belgii w mieście Tournai. Od początku czerwca w Belgii odnotowano 11 przypadków ptasiej grypy.

W styczniu Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała, że jest w stanie najwyższej gotowości z powodu szybkiego rozprzestrzeniania się wirusa ptasiej grypy. Od września 2016 roku przypadki zarażenia wirusem odnotowano w 40 krajach.

Sytuacja pogorszyła się w grudniu 2016 roku, kiedy odnotowano nagły i gwałtowny wzrost zachorowań. Z tego powodu WHO zwróciła się do wszystkich krajów, by wykrywały oraz jak najszybciej informowały o przypadkach ptasiej grypy.

dw16pz7

Podziel się opinią

Share
dw16pz7
dw16pz7
Więcej tematów