Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Przyczepy kempingowe popularniejsze od kamperów

Zapraszamy do udziału w 8. edycji „Świeć się z Energą”, akcji która nie tylko rozbudza lokalny patriotyzm i promuje Twoje miasto, ale przede wszystkim pozwala pomóc najbardziej potrzebującym mieszkańcom.

Share
Przyczepy kempingowe popularniejsze od kamperów
Źródło: Materiały prasowe
d4hfqpo

Polacy docenili możliwość wypoczywania na polach kempingowych, dlatego coraz częściej decydują się na zakup przyczepy lub kampera. Przyczepy są popularniejsze, choć gwarantują niższy komfort. Co wpływa na niższe zainteresowanie kamperami?

Przyczepy i kampery z rynku samochodów używanych

Największym zainteresowaniem cieszą się przyczepy i kampery z drugiej ręki. Dobrze utrzymaną przyczepę można kupić już za kilka tysięcy złotych, a kamper używany o niewysokim standardzie wyposażenia kosztuje około 40-50 tysięcy złotych. Poza sezonem można znaleźć oferty jeszcze atrakcyjniejsze cenowo. Nowe kampery kosztują natomiast od 150 do ponad 200 tysięcy złotych, dlatego ich cena dla przeciętnego Kowalskiego jest nieakceptowalna. Pojazdy nieużywane częściej kupują wypożyczalnie kamperów niż klienci indywidualni.

d4hfqpo

Polacy wolą używane pojazdy kempingowe, gdyż zależy im głównie na obniżeniu kosztów wyjazdów na urlop. Pobyt na polu kempingowym jest znacznie tańszy niż nocowanie w hotelu lub pensjonacie, dzięki czemu rodzina może sporo zaoszczędzić. Aby oszczędności były jeszcze wyższe, Polacy kupują tanie przyczepy. Komfort i standard wyposażenia mają o wiele mniejsze znaczenie.

Kampery sprowadzane z zagranicy

Kampery używane sprzedawane w Polsce często pochodzą z Europy zachodniej. Niemcy, Brytyjczycy i Szwedzi są zamożniejsi, dlatego kupują nowe pojazdy, a używane odsprzedają Polakom. Zwykle sprzedaż odbywa się przez pośredników, dlatego w celu zakupu kampera z drugiej ręki warto odwiedzić komisy. Na szczególną uwagę zasługują pojazdy kempingowe z Wielkiej Brytanii, gdzie powszechne jest korzystanie z motorhome insurance. Dzięki wyspecjalizowanym ubezpieczeniom, kampery z Wysp Brytyjskich są regularnie serwisowane, a ich stan techniczny jest dobry, nawet w przypadku samochodów mających więcej niż 20 lat.

Na co zwracają uwagę kupujący kampery i przyczepy?

Osoby poszukujące kampera lub przyczepy na sprzedaż największą uwagę zwracają na cenę pojazdu. Zwykle ich budżet jest ograniczony, a jego zwiększenie jest niemożliwe. Następnie kupujący przyglądają się jego wielkości oraz stanowi technicznemu pojazdu. Powinno się pamiętać, aby unikać kupowania przyczep i kamperów, których wnętrze jest zawilgocone. Jeżeli po wejściu do środka wyczuwa się zapach stęchlizny, pojazd jest zaniedbany i posłuży bardzo krótko. Jego zakup jest nieopłacalny, nawet gdy cena jest atrakcyjna, a wnętrze jest uprzątnięte. Wilgoć powoduje gnicie podłogi oraz mebli, a długie wietrzenie nie przynosi

d4hfqpo

Podziel się opinią

Share
d4hfqpo
d4hfqpo
Więcej tematów