Trwa ładowanie...
d3sdgad

"Przyboczny grabarzu demokracji". Szczepkowska krytykuje Błaszczaka

Mariusz Błaszczak oświadczył, że tydzień temu, gdy prezydent podpisał ustawy reformujące sądownictwo, skończył się w Polsce komunizm. Powtórzył tym samym słynne słowa Joanny Szczepkowskiej. Aktorka nie pozostała mu dłużna i ostro skrytykowała ministra - Żeby takie zdanie wybrzmiało i miało sens, trzeba je mówić z pozycji ryzyka, a nie ze stołka w rządzie - zwróciła się do szefa MSWiA.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Joanna Szczepkowska skrytykowała Mariusza Błaszczaka, bo powtórzył on jej słynne słowa
Joanna Szczepkowska skrytykowała Mariusza Błaszczaka, bo powtórzył on jej słynne słowa (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
d3sdgad

Joanna Szczepkowska opublikowała wpis na Facebooku. Nie pozostawiła na Błaszczaku suchej nitki. Zaczęła od ostrej krytyki powtórzenia przez ministra jej własnych słów z 1989 roku. Zdaniem aktorki do ich wypowiedzenia potrzeba "osobistej odwagi", a nie władzy nad policją.

"Własnego zdania skleić nie umie"

Później posunęła się o krok dalej i skrytykowała samą osobę ministra. Stwierdziła, że polityk PiS "własnego zdania skleić nie umie", a potrafi tylko "ściągać z lekcji historii i powtarzać bez zrozumienia". Szefa MSWiA nazwała "policyjnym pieskiem".

d3sdgad

"Jedyne co umiesz to łasić się i podawać łapę. Nie masz własnych myśli, nie masz własnego zdania, możesz tylko ściągać i powtarzać cudze słowa jako swoje. Jesteś idealnym typem komunistycznego aparatczyka" - podsumowała Szczepkowska.

"Nie brzydziliście się komunistycznymi pieniędzmi"

Szczepkowska wyraziła również swoje zdanie na temat całego obozu władzy. "Wasza od siedmiu boleści władza, pozwala sobie kończyć i zaczynać co chce i kiedy chce, bez szacunku do Konstytucji i jakichkolwiek obyczajów międzyludzkich" - napisała.

"Przez wiele lat byliście legalną opozycją - nie przypominam sobie, żeby legalna opozycja, mogła istnieć za komunizmu" - zauważyła i przypomniała, że politycy rządzącej partii przez lata byli opozycją w wolnym i demokratycznym sejmie. "Nie brzydziliście się jakoś tymi komunistycznymi pieniędzmi" - stwierdziła z przekąsem.

d3sdgad

"Tworzycie nową formę komunizmu"

Szczepkowska oceniła, że to właśnie PiS tworzy w Polsce "nową formę komunizmu" i urządza drugą Rosję. "Komunizm się skończył w 1989 roku, a w 2017 Polska za Waszą przyczyną stała się częścią Wschodu" - napisała. "Nie pozwolimy na to . Któregoś dnia powiemy – tydzień temu skończył się w Polsce komunizm" - zapowiedziała aktorka.

"Władza PiS skończy marnie i to zdanie towarzyszu ministrze Błaszczak powtarzajcie sobie co wieczór, żebyś w razie czego nie zapomniał" - podsumowała swój wpis.

d3sdgad

Podziel się opinią

Share
d3sdgad
d3sdgad
Więcej tematów