Trwa ładowanie...
d4lnnr9

Przez remont w Sejmie PiS może mieć problem z dodatkowym posiedzeniem Sejmu – ustaliła Wirtualna Polska

W tym lub przyszłym tygodniu może dojść do nieplanowanego wcześniej posiedzenia Sejmu po tym, jak prezydent zapowiedział weto dwóch ustaw dot. sądownictwa.Według informacji Wirtualnej Polski może być utrudnione przez rozpoczęte w poniedziałek prace związane z wymianą aparatury do głosowania na sali plenarnej. Zdaniem naszych rozmówców prace miały trwać do września.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Początek remontu na sali plenarnej
Początek remontu na sali plenarnej (WP.PL, Fot: grzegorz łakomski)
d4lnnr9

Sejm miał kolejny raz zebrać się dopiero w połowie września, jednak na skutek zapowiedź prezydenta dotycząće zawetowania dwóch ustaw posłowie mogą mieć krótsze wakacje.

Andrzej Duda w dzisiejszym oświadczeniu zapowiedział, że nie podpisze kontrowersyjnej ustawy o Sądzie Najwyższym oraz przyjętą wcześniej przez parlament ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa.

Po naradzie władz PiS w mediach zaczęły się pojawiać informacje o dodatkowym posiedzeniu. Potwierdził to marszałek Senantu Stanisław Karczewski, który przyznał, że posiedzenie Sejmu w najbliższych dniach nie jest wykluczone.

d4lnnr9

Według dziennikarza Radia Zet Mariusza Gierszewskiego posłowie PiS zostali poinformowani, że mają być w gotowości jeszcze w tym, albo w przyszłym tygodniu.

Zdaniem naszych rozmówców zbliżonych do kancelarii Sejmu może być to utrudnione rozpoczęte dziś prace polegające na wymianie na sali plenarnej aparatury do głosowania.

- To ogromna i skomplikowana pod względem technicznym operacja. Każdy z posłów będzie miał specjalny pulpit z ekranem i własny mikrofon – mówi jeden z naszych informatorów.

- Przygotowania do montażu trwały kilka miesięcy. Prace mają trwać aż do kolejnego posiedzenie Sejmu we wrześniu – dodaje inny.

d4lnnr9

Według trzeciego z naszych rozmówców z umowy podpisanej z firmą, która ma przeprowadzić prace wynika, że miały się one zacząć zaraz po zeszłotygodniowym posiedzeniu Sejmu. Pracownicy tej firmy zaczęli pracę na sali plenarnej w poniedziałek rano.

Wirtualna Polska zapytała o tę sprawę Centrum Informacyjne Sejmu przed tygodniem, ale do tej pory nie dostaliśmy odpowiedzi.

Do dyspozycji posłów pozostaje Sala Kolumnowa, w której przeprowadzono głosowania w grudniu. Sala była przygotowana do przeprowadzenia obrad również w zeszłym tygodniu, bo władze PiS liczyły się z zablokowaniem sali plenarnej przez opozycję protestującej przeciwko ustawie o Sądzie Najwyższym.

d4lnnr9

Podziel się opinią

Share
d4lnnr9
d4lnnr9
Więcej tematów