Trwa ładowanie...

Przewodniczący sejmiku opuścił klub PiS. "Zostałem o to poproszony"

Przewodniczący sejmiku podlaskiego Bogusław Dębski wystąpił z większościowego klubu PiS - Zjednoczonej Prawicy. Zaznacza, że nadal popiera zarząd województwa i nie przechodzi do opozycji, ale realizuje prośbę władz Prawicy Rzeczypospolitej.
Share
Bogusław Dębski poinformował o decyzji w krótkim oświadczeniu.
Bogusław Dębski poinformował o decyzji w krótkim oświadczeniu.Źródło: East News
d24r3qz

"Informuję, że rezygnuję z członkostwa w klubie radnych PiS sejmiku podlaskiego i będę radnym niezrzeszonym" - napisał w krótkim oświadczeniu Bogusław Dębski.

"Proszę o umieszczenie na stronie internetowej dotyczącej radnych sejmiku województwa podlaskiego informacji, iż jestem członkiem Prawicy Rzeczypospolitej wybranym do sejmiku z listy PiS. Ponadto oświadczam, iż udzielam poparcia obecnemu Zarządowi Województwa" - dodał.

d24r3qz

Dębski podkreślił, że wystąpił z klubu PiS, bo został o to poproszony przez władze Prawicy Rzeczypospolitej Marka Jurka, do której to partii należy. Chodziło o to, by zaznaczył swoją odrębność od PiS.

Zobacz także: Pogoda. Afrykański żar i nowe ostrzeżenia. Możliwe trąby powietrzne

Dlaczego pozycja i głos Dębskiego w radzie jest tak ważny? Klub PiS w sejmiku podlaskim ma teraz 15 radnych, a opozycja (Koalicja Obywatelska i PSL) 14. Różnica jest więc minimalna, a Bogusław Dębski jest odtąd radnym niezrzeszonym.

Zobacz także: „Tęczowa msza” na Paradzie Równości. Neumann: nie przeproszę

Źródło: Radio Białystok

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d24r3qz

Podziel się opinią

Share
d24r3qz
d24r3qz
Więcej tematów