Trwa ładowanie...
d1izae5

Przewodniczący Episkopatu Włoch: konieczny sprzeciw wobec teorii gender

Przewodniczący Episkopatu Włoch kardynał Angelo Bagnasco powiedział, że konieczna jest zdecydowana reakcja zarówno na prześladowania chrześcijan, jak i na teorię gender. Taka edukacja może doprowadzić do powstania "transludzkich" istot - dodał.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przewodniczący Episkopatu Włoch: konieczny sprzeciw wobec teorii gender
(WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d1izae5

O potrzebie stanowczej reakcji kardynał Bagnasco mówił w kontekście prześladowań chrześcijan na świecie, jak i teorii gender. Nawiązując do tej drugiej kwestii oświadczył podczas otwarcia posiedzenia rady stałej Episkopatu: - Reakcja jest niezbędna i możliwa, nie można dać się zastraszyć przez nikogo.

Włoski hierarcha ocenił, że sumienia młodych ludzi podlegają manipulacji przez gender w "innych krajach Europy". Rodzice - zaznaczył - muszą być czujni. - Wolność rodziców w wychowywaniu własnych dzieci nie jest uprzejmością z czyjejś strony, ale fundamentalnym prawem, które jest głoszone we Włoszech, ale negowane przez fakty - stwierdził kardynał Bagnasco.

Szef Episkopatu Włoch mówił, że rodzice mają prawo sprzeciwić się "szerzącej się kolonizacji ze strony tak zwanej teorii gender", która - jak ocenił - atakuje "korzenie tego, co ludzkie" i tworzy "transludzkie".

Teorię gender kardynał Bagnasco określił też mianem "haniebnej i niemoralnej" i dodał, że "ukrywa się ona za prawdziwymi wartościami". Tworzy ona "płynnych osobników dla płynnego i słabego społeczeństwa". - Płynne osoby to te, które domagają się tego, by każde ich pragnienie przekształciło się w potrzebę, a więc stało się prawem - wyjaśnił.

d1izae5

Podziel się opinią

Share
d1izae5
d1izae5
Więcej tematów