placeholder_22ky4q

Przewodnicząca Rady Powiatu głosowała na dwie ręce. "Przez pomyłkę"

Starachowicka radna PiS Agnieszka Kuś zarzuciła Bożenie Wronie głosowanie za Jana Pochecia z PSL. Przewodnicząca Rady Powiatu tłumaczy się, że to wynik "częstych tabletowych interwencji, na prośbę sąsiada".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podczas sesji Rady Powiatu przewodnicząca Bożena Wrona głosowała na dwie ręce
Podczas sesji Rady Powiatu przewodnicząca Bożena Wrona głosowała na dwie ręce (wikipedia.org, Fot: Bartek Chmiel)
placeholder_22ky4q

Do zdarzenia doszło na starachowickiej sesji dotyczącej zatwierdzenia sprawozdania z programu przeciwdziałania przestępczości oraz porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli. Radna PiS Agnieszka Kuś zarzuca głosowanie na dwie ręce przewodniczącej Rady Powiatu Bożenie Wronie. Głos miał zostać oddany, kiedy Jana Pochecia z PSL nie było na sali obrad - informuje echodnia.eu.

Oskarżona broni się, że wielokrotnie pomagała w obsłudze tabletu siedzącemu obok niej wiceprzewodniczącemu rady. Zagłosować miała przez pomyłkę, wynikającą właśnie z "częstych interwencji" na prośbę Pochecia. Jak tłumaczy, cytowana przez "Radio Kielce", "przesunęła palcem po ekranie, żeby nie wygasł" i nie zdawała sobie sprawy, że oddała głos.

placeholder_22ky4q

Całą sytuacją zbulwersowana jest Kuś. Radni Prawa i Sprawiedliwości zapowiedzieli, że zgłoszą sprawę do prokuratury. Żądają też, aby Wrona zrezygnowała ze swojej funkcji. Jej zachowanie podczas czwartkowej sesji ma "podważać wiarygodność wszystkich innych głosowań". Przewodnicząca Rady Powiatu oddała się do dyspozycji organu samorządu.

Zobacz także: „Czarna lista” Wałęsy. Borys Budka idzie krok dalej

placeholder_22ky4q

Źródło: echodnia.eu/radio.kielce.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
placeholder_22ky4q
placeholder_22ky4q