Trwa ładowanie...
d1g4tdd

Przestępcy zamienili kije na klawiatury

W pierwszym półroczu było mniej występków kryminalnych niż rok temu. Rośnie za to liczba przewinień gospodarczych - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przestępcy zamienili kije na klawiatury
(WP.PL, Fot: Marcin Gadomski)
d1g4tdd

W pierwszej połowie br. policja wszczęła mniej postępowań ws. o przestępstwa kryminalne. Mniej było rozbojów, kradzieży i wymuszeń rozbójniczych, mniej kradzieży z włamaniem czy skradzionych aut. I wyliczać można by jeszcze długo - wskazuje "DGP".

Na pewno w dużej mierze wynika to ze sprawności policji, też tego, że dobrze kooperuje ze swoimi odpowiednikami z zagranicy - mówi Brunon Hołyst, profesor kryminologii z Uczelni Łazarskiego. Jak dodaje, obywatele także coraz częściej zabezpieczają swój majątek.

Ale jest też tak, że przestępcy nieco zmieniają swoje zainteresowania, przestępczość gospodarcza i internetowa to większe zyski i mniejsze ryzyko - wskazuje Hołyst.

d1g4tdd

To zjawisko także widać w policyjnych statystykach. Rośnie liczba stwierdzonych przestępstw związanych z wyłudzeniami VAT, ubezpieczeniami czy bankowością. Pocieszająca jest mniejsza liczba przestępstw związanych z akcyzą - zauważa "DGP".

Zobacz również: Ewa Kopacz do policjantów: bądźcie dumni z munduru

d1g4tdd

Podziel się opinią

Share
d1g4tdd
d1g4tdd
Więcej tematów