Trwa ładowanie...

Przerażający wypadek w USA. Wpadł wprost do paszczy aligatora

Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło na Florydzie w Stanach Zjednoczonych. Mężczyzna wybrał się na przejażdżkę rowerową. W Parku Halpatiokee wpadł do akwenu. Spadł na aligatora, który go zaatakował.

Share
USA. Aligator zaatakował rowerzystę
USA. Aligator zaatakował rowerzystę Źródło: Martin County Sheriff's Office
d3d1j6a

Informacje o tym zdarzeniu przekazała miejscowa policja. Śledczy nie znają jeszcze wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

Aktualnie wiadomo jest, że mężczyzna przejeżdżał rowerem przez drewniany mostek. Wtedy też stracił kontrolę nad jednośladem i wpadł do wody.

d3d1j6a

Rowerzysta wylądował na aligatorze. Zwierzę natychmiast go zaatakowało. Mężczyzna doznał poważnych obrażeń. Mimo to udało mu się uwolnić ze szczęk groźnego gada.

Zobacz też: Pegasus inwigiluje dziennikarzy? Były szef Agencji Wywiadu o wątpliwościach. "System służy elitom"

Atak aligatora w USA

Na brzeg mężczyźnie pomogły się wydostać postronne osoby. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala śmigłowcem.

d3d1j6a

Eksperci przekazali, że na Florydzie ataki aligatorów na ludzi zdarzają się bardzo rzadko. Jednak należy zachować szczególną ostrożność przy tych zwierzętach szczególnie o tej porze roku.

Te gady mają teraz cykl rozrodczy. Szczególnie samice są bardzo agresywne.

Zatrzymanie aligatora przez... policję

Do nietypowego zdarzenia także z aligatorem na Florydzie doszło w maju tego roku. Zwierzę zostało zatrzymane przez policję. Gad podczas zatrzymania stawiał opór. W mediach społecznościowych pojawił się humorystyczny film, który ukazał to zdarzenie.

d3d1j6a

Policja musiała interweniować ws. aligatora, gdyż ten pojawił się na jednej z posesji. Kobieta zadzwoniła na służby i przekazała, że przy tylnych drzwiach domu słyszy dziwne syczenie oraz drapanie. Był to aligator.

Zatrzymanie gada było bardzo trudne. Zwierzę walczyło z funkcjonariuszami i próbowało uciec. Ostatecznie aligatora przetransportowano w bezpieczne miejsce.

Źródło: PAP, newsweek.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3d1j6a

Podziel się opinią

Share
d3d1j6a
d3d1j6a
Więcej tematów