Trwa ładowanie...

Przepadają bez śladu. Kolejny niebezpieczny trend wśród nastolatków

W ostatnich tygodniach pojawiła się niepokojąca seria zaginięć młodych osób: Anastazja, Zosia, Diana, Bartek, Dominika, Aleksandra i Julia– to tylko kilka imion. To co łączy zaginionych to wiek. Wszyscy mają po kilkanaście lat. Czy zniknięcia można w jakiś sposób powiązać z niebezpiecznym trendem internetowym?

Zdjęcie ilustracyjne. PolicjaZdjęcie ilustracyjne. PolicjaŹródło: PAP, fot: Jakub Kaczmarczyk
d2zc71o
d2zc71o

W ostatnich dniach media informowały o sytuacji w Dzierżoniowie (woj.dolnośląskie), gdzie trwa intensywna akcja poszukiwawcza młodych ludzi - Bartka, Oli i Julii.

Bartek opuścił placówkę opiekuńczą, a Julia uciekła z domu. Choć wstępne dochodzenie sugeruje, że mogą być razem, to brak konkretnych tropów i informacji. Za Olą prowadzone są poszukiwania opiekuńcze.

W tym samym czasie w mediach społecznościowych szerzy się niebezpieczny trend, który może mieć wpływ na rosnącą liczbę zaginięć. "48 Hours Challenge – zniknij bez śladu" to groźna gra, która wydaje się fascynująca dla młodzieży.

Przepadają bez śladu. Osoba, której uda się to zrobić, zostanie zwycięzcą

Zasady są proste: uczestnik musi udawać, że zaginął na 48 godzin. Im więcej osób będzie szukać zaginionego i im więcej wpisów pojawi się w sieci na ten temat, tym więcej "punktów" zdobywa uczestnik wyzwania. Osoba, której uda się to zrobić, zostanie zwycięzcą.

d2zc71o

Na pierwszy rzut oka może się to wydawać tylko jako niewinna zabawa w stylu "pranku", jednak konsekwencje mogą być tragiczne. W rzeczywistości to ryzykowne zachowanie stawia młodzież w sytuacjach zagrożenia życia. Wychodząc z założenia, że im więcej osób szuka zaginionego, tym lepiej dla uczestnika, młodzi ludzie mogą trafiać w coraz bardziej niebezpieczne miejsca, nie zdając sobie sprawy z potencjalnych zagrożeń.

Asp. szt. Wioletta Polerowicz z Komendy Powiatowej Policji w Oławie ostrzega przed poważnymi konsekwencjami tego trendu. Podkreśla, że uczestnictwo w "48 Hours Challenge" może prowadzić do tragedii, utraty zdrowia a nawet życia.

Wzywa młodych ludzi do zastanowienia się nad konsekwencjami swoich działań, przypominając, że taka gra może zablokować służby ratunkowe i odebrać komuś szansę na pomoc w krytycznym momencie.

Seria zaginięć młodych osób oraz niebezpieczny trend w mediach społecznościowych rzucają światło na rosnący ich wpływ na młodzież. - Alarmujemy, rodzice muszą zwracać uwagę na to, co robią ich dzieci, jak spędzają czas wolny, gdzie i z kim się spotykają, a to wszystko po to, aby zapobiegać różnym tragediom i niebezpiecznym sytuacjom - dodaje Wioletta Polerowicz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2zc71o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zc71o
Więcej tematów