Trwa ładowanie...

Przenoszą Targ Śniadaniowy z parku Kasprowicza, bo za gorąco i za mało klientów

Tego lata Targ Śniadaniowy nie będzie już więcej odbywał się w parku Kasprowicza. Organizatorzy przenieśli imprezę na Cytadelę.

Share
Przenoszą Targ Śniadaniowy z parku Kasprowicza, bo za gorąco i za mało klientów
Źródło: WP.PL, fot: Zenon Kubiak
d3vuag5

Targ Śniadaniowy to impreza, która okazała się sporym sukcesem w Warszawie, dlatego tego lata postanowiono sprawdzić, czy przypadnie do gustu także poznaniakom. Odbywał się przez całe lato w każdy weekend – w sobotę w parku Kasprowicza, a w niedzielę w parku Sołackim. Targ Śniadaniowy to po prostu stoiska gastronomiczne, na których można kupić m.in. naleśniki, tarty, hamburgery, dania orientalne, sery, wędliny, soki i lody wytwarzane metodą tradycyjną. Oprócz stoisk w parkach ustawia się też ławy i stoły, na których można od razu skonsumować nabyte produkty.

Niestety, targ, który odbył się w ostatnią sobotę, był ostatnim zorganizowanym w parku Kasprowicza, co z pewnością zasmuci mieszkańców Łazarza, dzielnicy, gdzie nie odbywa się wiele inicjatyw zachęcających mieszkańców do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Od soboty, 2 sierpnia targ zamiast w parku Kasprowicza ma się odbywać w parku na Cytadeli. - Powodów przenosin jest kilka – wyjaśnia w rozmowie z WP.PL Magdalena Kosakowska, jedna z organizatorek Targu Śniadaniowego. – Kiedy przyszły te największe upały, wystawcy skarżyli się, że jest za duszno i za gorąco, co powodowało np. to, że lody szybko się topiły. W tej alejce w parku Kasprowicza jest po prostu za mało drzew, przez co w trakcie upałów warunki są tu bardzo trudne. Na Cytadeli powinno być lepiej - mówi.

d3vuag5

Ale nie tylko nie najlepsze warunki w parku Kasprowicza zadecydowały o wyprowadzce. Wystawcy narzekali też na stosunkowo niewielką liczbę klientów, nieporównywalnie mniejszą od tej, jaką przyciąga niedzielna edycja targu w parku Sołackim.

- Z tygodnia na tydzień coraz więcej wystawców rezygnowało z wystawiania swojego stoiska w parku Kasprowicza – opowiada Kosakowska. – W ostatnich tygodniach było ich już mniej niż 20, a dla porównania na Sołaczu stoisk jest około 40 - dodaje.

Pierwszy Targ Śniadaniowy na Cytadeli odbędzie się już w najbliższą sobotę, 2 sierpnia w godz. 9 -16 (w okolicy rosarium).

Na pocieszenie mieszkańców Łazarza można zaprosić na śniadanie na trawie, które 9 sierpnia w parku Kasprowicza (przy boisku do koszykówki) organizuje Kolektyw Kąpielisko. Śniadanie rozpocznie się o godz. 11 – należy przynieś ze sobą koc i śniadanie. Organizatorzy będą częstować uczestników kawą, kanapkami i ciastem.

d3vuag5

Podziel się opinią

Share
d3vuag5
d3vuag5
Więcej tematów