Trwa ładowanie...
d2w4cup
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Przemytnicy ludzi aresztowani na podstawie "selfie"

Włoska policja aresztowała siedmiu przemytników imigrantów, przerzucających ludzi drogą morską. Tożsamość siedmiu Egipcjan ustalono na podstawie "selfie", które zrobili sobie na pokładzie z 440 stłoczonymi uciekinierami z Afryki i Bliskiego Wschodu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przemytnicy ludzi aresztowani na podstawie "selfie"
(WP.PL, Fot: Marcin Gadomski)
d2w4cup

Siły włoskie patrolujące Morze Śródziemne udzieliły pomocy małemu statkowi handlowemu płynącemu w kierunku brzegów Sycylii. Na jego pokładzie byli nielegalni imigranci, także dzieci, z kilku krajów Afryki oraz około stu Palestyńczyków, którzy uciekli ze Strefy Gazy. W nocy ze środy na czwartek wszyscy zostali przewiezieni na ląd w rejonie miasta Ragusa na pokładzie łodzi patrolowych Straży Przybrzeżnej. Tam poddano ich rutynowym kontrolom.

Przemytników zdradziło znalezione przez funkcjonariuszy zdjęcie, które zrobili sobie, gdy stoją uśmiechnięci wśród setek stłoczonych ludzi na pokładzie.

Na podstawie tego "selfie" policjanci i karabinierzy zidentyfikowali wszystkich przemytników w wieku od 24 do 45 lat, pochodzących z Egiptu, i ich aresztowali. To pierwszy taki przypadek od początku operacji na Morzu Śródziemnym, prowadzonej od zeszłego roku.

d2w4cup

Z pierwszych informacji przekazanych przez włoskie media wynika, że przemytnicy otrzymali łącznie milion dolarów od wszystkich 440 imigrantów, których zabrali na pokład.

W ostatnich miesiącach włoskie siły zatrzymały ponad 500 przemytników ludzi, wysyłających statki i łodzie z imigrantami z północnej Afryki, głównie z pogrążonej w chaosie Libii. Powszechną praktyką jest to, że gdy jednostki te zbliżają się do wybrzeży Włoch, przemytnicy wysyłają sygnał i proszą o udzielenie pomocy dryfującym statkom w Cieśninie Sycylijskiej.

d2w4cup

Podziel się opinią

Share

d2w4cup

d2w4cup
Więcej tematów