Trwa ładowanie...

Przemysław Wipler: razem z Jarosławem Gowinem i PJN zakładamy nową partię

Jarosław Gowin, działacze PJN oraz Republikanie podczas konwencji w Warszawie powołują nową partię. W południe w warszawskim centrum EXPO rozpoczął się zjazd założycielski nowej partii. Polska Razem Jarosława Gowina - tak będzie nazywać się nowa partia. Na koniec swojego wystąpienia Godson wraz z córkami Sharon i Deborą oraz z Gowinem odśpiewali przy owacji całej sali piosenkę "Hallelujah", dedykując ją wszystkim rodzinom w Polsce.

Share
Przemysław Wipler: razem z Jarosławem Gowinem i PJN zakładamy nową partięŹródło: PAP, fot: Paweł Supernak
dmjaopy

Polska Razem Jarosława Gowina! pic.twitter.com/EDDtjlW72W

— godzinadlaPolski (@godzinadlaPL) grudzień 7, 2013

dmjaopy

"Wyrwać Polskę z europejskiej drzemki"

- Chciałbym, żeby młodym Polakom mapa Londynu kojarzyła się z turystyką i wypoczynkiem, a nie poszukiwaniem pracy - mówił w czasie konwencji Jarosław Gowin.

W swoim wystąpieniu Gowin podkreślił, że liderzy dużych partii "zajmują się sobą, a nie problemami normalnych Polaków".

- Trzeba to powiedzieć głośno: polityka tworzona w oderwaniu od ludzi jest złą polityką. Jesteśmy tutaj po to, by tę politykę zmienić - zaznaczał.

- Polacy, którzy chcą nowoczesnej Polski nie muszą głosować na Tuska, którego jedyny cel to odsunąć PiS od władzy. Polacy, dla których ważne są wartości patriotyczne - nie muszą głosować na Kaczyńskiego, którego jedyny cel to postawić Tuska przed sądem. Dekada jałowej wojny dwóch oderwanych od rzeczywistości partyjnych bossów dobiega dziś końca - oświadczył Gowin.

dmjaopy

- "Polska Razem", bo Polska jest najważniejsza, bo tylko razem możemy Polskę zmienić - podkreślił b. minister sprawiedliwości. - Zakładamy partie po to, aby przywrócić polityce prawdziwy sens. Polityka nie może być źródłem przywilejów; musi być służbą i ciężką pracą dla Polski - podkreślił Gowin.

Polityk zapowiedział, że "razem zbudują nową Polskę". - Bądźcie gotowi do wielkich wyzwań, bądźcie gotowi do wzięcia odpowiedzialności za rządzenie Polską. Musimy zwyciężyć i zwyciężymy - podkreślił polityk zwracając się do uczestników konwencji. Jego słowa nagrodzono gromkimi oklaskami.

- Nie zostawimy Unii Europejskiej tylko dyplomatom w melonikach, bo my wiemy, że myślenie ma być drogą i środkiem do celu. Musimy w tym uczestniczyć i dlatego, jako nowe środowisko przygotujemy najlepszy program dla Europy wychodzący z Polski i dlatego przygotujemy najlepszy program dla Polski w Europie - powiedział dotychczasowy lider PJN Paweł Kowal.

Jak podkreślił, nowa propozycja dla Europy będzie miała na przede wszystkim na celu wzmocnienie Polski i danie "zdrowego rozsądkowi Europie".

dmjaopy

- Chcemy wyrwać Polskę z europejskiej drzemki. Nikt za nas nie postara się o nasze miejsce na kontynencie. To musimy zrobić my, a będziemy skuteczni, kiedy będziemy razem - zaznaczył europoseł

Wśród przykładów złego wykorzystywania środków unijnych wskazał na europejską walkę z bezrobociem wśród młodych. W jego ocenie, państwa UE zamiast wydawać miliony euro na staże zawodowe i językowe powinna jest przeznaczyć na wspieranie przedsiębiorczości i tworzenie nowych miejsc pracy.

Kowal oświadczył także, że całe środowisko PJN zdecydowało na sobotniej Radzie Krajowej, że przyłącza się do nowej partii.

B. poseł PO John Godson w wystąpieniu podczas konwencji w Warszawie podkreślił, że rodzina jest największą wartością i szczęściem, a dzieci to sama radość.

dmjaopy

- Rodzina to też ogromna odpowiedzialność i wiele trzeba zrobić, żeby nie czuła się w naszym kraju zaniedbana. Chcemy, aby w Polsce instytucje państwowe wspierały rodziny i rodzicielstwo, aby szczęśliwe rodziny dawały szczęśliwe dzieci, naszych przyszłych spełnionych życiowo obywateli, a niestety często jest inaczej - powiedział John Godson.

Jak mówił, rząd PO-PSL, który ogłosił rok 2013 rokiem rodziny, jako pierwszą propozycję w tej kwestii zgłosił projekt ustawy o związkach partnerskich.

Godson podkreślił, że "Polska Razem" będzie chciała wprowadzenia powszechnego urlopu macierzyńskiego, obejmującego również kobiety pracujące na umowach cywilno-prawnych, studentki i bezrobotne.

Inny pomysłem nowego ugrupowanie jest wprowadzenie bonu wychowawczego w wysokości 550 zł miesięcznie. - Rodzice przy pomocy tego bonu będą mogli opłacić opiekę w żłobku, przedszkolu, czy opiekę nad dzieckiem w domu - zaznaczył Godson.

dmjaopy

Kolejną propozycją są większe ulgi podatkowe na dzieci, które w największym stopniu premiowałyby duże rodziny.

- Proponujemy także zakaz odbierania dzieci z powodu biedy. Państwo coraz głębiej ingeruje w nasze życie, a w ostatnich latach coraz częściej wkracza w obszar, który od wieku był bastionem życia człowieka, jaki jest życie rodzinne. (...) Odbieranie dzieci to za każdym razem olbrzymia tragedia i dla dzieci i dla rodziców. Rozdzielenie dziecka i rodziców powinno być zawsze ostatecznością, ale nigdy jego powodem nie może być sytuacja materialna rodziców - podkreślił Godson.

Na koniec wystąpienia Godson wraz z córkami Sharon i Deborą oraz z Gowinem odśpiewali przy owacji całej sali piosenkę "Hallelujah", dedykując ją wszystkim rodzinom w Polsce.

To dopiero początek

- Republikanie, Jarosław Gowin oraz Polska Jest Najważniejsza powołują dziś nową partię polityczną, która będzie swoistym trzęsieniem ziemi na polskiej scenie politycznej. Wierzymy w sukces, a przede wszystkim w to, że uda nam się zmienić polską rzeczywistość - powiedział Wipler przed rozpoczęciem konwencji.

dmjaopy

Jak podkreślił, w ostatnich dniach odbyło się wiele rozmów i spotkań nt. powołania nowej inicjatywy. Dodał, że ostatecznie wszystko już jest jasne.

Elżbieta Jakubiak (PJN), poinformował, że przed sobotnią konwencją odbyła się Rada Krajowa PJN, na której zapadła formalna decyzja dotycząca rozwiązania tej partii i dołączenia do nowej inicjatywy. - Zdecydowaliśmy o dołączeniu się do nowej partii, którą za chwilę powołamy; ogłosimy podczas konwencji krajowej inicjatywy "Godzina dla Polski". Przepisy o partiach politycznych są takie, że nie można być w dwóch partiach jednocześnie, więc rozwiązujemy PJN - powiedziała Jakubiak.

Na konwencji w warszawskim centrum Expo spodziewanych jest blisko 1,5 tys. osób. Podczas spotkania liderzy przyszłego ugrupowania m.in. Gowin, Paweł Kowal i Przemysław Wipler mają przedstawić nazwę nowej formacji, jej logo oraz zarys programowy, a także zdecydować m.in. o wystawieniu list wyborczych do Parlamentu Europejskiego.

W konwencji udział wezmą także m.in. byli konserwatywni posłowie PO John Godson i Jacek Żalek.

Gowin odszedł z PO na początku września. Uzasadniał, że doszedł do granicy, w której lojalność wobec partii stoi w konflikcie z lojalnością wobec Polaków. Wśród powodów swojego odejścia z PO były minister sprawiedliwości wymienił politykę rządu dotyczącą m.in. OFE. Polityk latem ubiegał się o stanowisko przewodniczącego PO, jednak w wewnętrznych wyborach przegrał z pełniącym tę funkcję Donaldem Tuskiem. Szef rządu otrzymał blisko 80 proc. głosów; Gowin - 20 proc.

Gowin po odejściu z PO zainicjował kampanię społeczną "Godzina dla Polski", która ma skupić ludzi chętnych do pracy dla dobra wspólnego.

dmjaopy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmjaopy
dmjaopy
Więcej tematów