Trwa ładowanie...

Przemysław Czarnek z koronawirusem. Wcześniej widział się z bliskim współpracownikiem prezesa PiS

Przemysław Czarnek podał, że ma koronawirusa. Wcześniej widział się m.in. z bliskim współpracownikiem Jarosława Kaczyńskiego. Michał Moskal w rozmowie z Wirtualną Polską zdradził, kiedy ostatnio widział się z prezesem PiS.

Share
Na zdjęciu: Jarosław Kaczyński oraz Michał Moskal
Na zdjęciu: Jarosław Kaczyński oraz Michał MoskalŹródło: PAP
d3fpqnu

W sobotę poseł i kandydat na ministra Przemysław Czarnek pojawił się na konferencji prasowej w Lublinie. W spotkaniu uczestniczył również wicepremier Jacek Sasin, wojewoda lubelski Lech Sprawka, marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz szef młodzieżówki PiS i dyrektor Biura Prezydialnego partii Michał Moskal.

Moskal jest uznawany za jednego z bliskich współpracowników Jarosława Kaczyńskiego. 26-letni działacz był m.in. zaangażowany w przeforsowanie projektu ustawy o ochronie zwierząt, tzw. Piątki dla zwierząt. Jak ostatnio informował reporter WP Michał Wróblewski, szef młodzieżówki PiS będzie również kierował Gabinetem Politycznym wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego.

d3fpqnu

Przemysław Czarnek z koronawirusem. Co z Jarosławem Kaczyńskim?

Teraz Michał Moskal w rozmowie z Wirtualną Polską przyznał, że czeka go "kilka dni odpoczynku" przed badaniem na obecność koronawirusa. – Postępujemy zgodnie z procedurami – oświadczył dyrektor Biura Prezydialnego Prawa i Sprawiedliwości, szef Forum Młodych PiS. Dodał, że nie ma żadnych objawów, ale zaznaczył, że minęło zbyt mało czasu, by je wykryć.

Piotr Zgorzelski zakażony koronawirusem. Wicemarszałek: "Czuję się z tym kiepsko"

- Obecnie czekam na sygnał z sanepidu, kiedy mam zrobić test na koronawirusa. Jest o tyle dobrze, że z panem prezesem (Jarosławem Kaczyńskim – przyp. red.) nie miałem kontaktu od soboty, więc nie powinno być żadnego zagrożenia – powiedział Moskal, dodając, że w momencie, gdy pojawiła się informacja o zakażeniu posła Czarnka, był przed spotkaniem z prezesem Kaczyńskim.

- Codziennie widzimy się w miejscu pracy, szczęśliwie informacja dotarła na tyle wcześnie, że w pracy jeszcze nie byłem – dodał w rozmowie z WP, podkreślając, że również Przemysław Czarnek od soboty nie miał kontaktu z prezesem PiS.

d3fpqnu

Przemysław Czarnek z koronawirusem. Jacek Sasin idzie na kwarantannę

Jak poinformował reporter WP Mariusz Gierszewski, szef Ministerstwa Aktywów Państwowych oraz wicepremier Jack Sasin czuje się dobrze, ale zdecydował, że idzie na kwarantannę.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, wicepremier Jacek Sasin wyjechał z ministerstwa i udał się na kwarantannę. Ma pracować zdalnie.

Przed godziną 11 w poniedziałek Przemysław Czarnek poinformował, że potwierdzono u niego koronawirusa.

"Udałem się rano na badania w związku z bólem głowy, nie chcąc narażać Prezydenta RP, Rady Ministrów i innych uczestników dzisiejszych wydarzeń. Czuję się dobrze" - oświadczył na Twitterze. Polityk jest kandydatem na ministra edukacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3fpqnu

Podziel się opinią

Share
d3fpqnu
d3fpqnu
Więcej tematów