Trwa ładowanie...
d32gds5

Przemówienie L. Wałęsy głównym punktem kongresu EPL

Kluczowym punktem drugiego dnia kongresu Europejskiej Partii Ludowej w Warszawie będzie przemówienie byłego prezydenta Lecha Wałęsy. EPL przyjmie także manifest wyborczy frakcji, którego głównymi zagadnieniami są: walka z kryzysem gospodarczym, przeciwdziałanie terroryzmowi, zmiany klimatyczne i demograficzne, a także kwestie związane z polityką regionalną.

Share
d32gds5

Szef sejmowej komisji spraw zagranicznych Krzysztof Lisek uważa jednak, że to właśnie Lech Wałęsa, symbol odzyskania przez Polskę niepodległości w 1989 roku, zdominuje dyskusję wśród delegatów. Zaproszenie byłego prezydenta na kongres ma pokazać, że przemiany w Europie Wschodniej zaczęły się właśnie w Polsce, i uświadomić delegatom, że kluczową rolę w obaleniu ustroju komunistycznego odegrał właśnie Lech Wałęsa i "Solidarność".

Podobnego zdania jest rzecznik rządu Paweł Graś. W jego opinii, wielu delegatów przyjechało głównie z powodu byłego prezydenta. W rozmowach z posłami Platformy Obywatelskiej nie ukrywali oni, że jest to dla nich okazja do poznania symbolu wolnej Europy Wschodniej.

Gościem specjalnym drugiego dnia kongresu - oprócz Lecha Wałęsy - będzie prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Przemówienia wygłoszą również przewodniczący partii członkowskich EPL z Hiszpanii, Słowenii, Cypru, Portugalii, Słowacji, Estonii, Bułgarii, Węgier oraz Irlandii.

d32gds5

Podziel się opinią

Share
d32gds5
d32gds5
Więcej tematów