Trwa ładowanie...

Przemowa szefowej Rady Federacji Rosyjskiej. Nagle z sali wyszła Witek i Grodzki

W Atenach podczas konferencji przemawiała szefowa wyższej izby parlamentu Rosji, Walentina Matwijenko. Nagle z sali ostentacyjnie wyszła Elżbieta Witek. Na podobny ruch zdecydował się Tomasz Grodzki.

Share
Przemowa szefowej Rady Federacji Rosyjskiej. Nagle z sali wyszła Witek i Grodzki
Przemowa szefowej Rady Federacji Rosyjskiej. Nagle z sali wyszła Witek i Grodzki Źródło: Twitter.com
d1lssr8

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek oraz marszałek Senatu Tomasz Grodzki wzięli udział w Europejskiej Konferencji Przewodniczących Parlamentów państw członkowskich Rady Europy w Atenach.

Jak podaje PAP, uczestnicy konferencji dyskutują m.in. o doświadczeniach i wyzwaniach, w obliczu kryzysu wywołanego pandemią COVID-19, o roli parlamentów w zapewnieniu prawa do zdrowego i zrównoważonego środowiska naturalnego oraz o wspólnej przyszłości obywateli Europy.

Grodzki i Witek opuszczają salę. Wymowny gest wobec szefowej Rady Federacji Rosyjskiej

"Na znak solidarności z krajami, których terytorium jest okupowane przez Rosję, marszałek Sejmu Elżbieta Witek w trakcie wystąpienia przewodniczącej Rady Federacji Rosyjskiej Valentiny Matvienko opuściła salę plenarną" - podał w czwartek na Twitterze Sejm RP.

d1lssr8

Oprócz niej podczas wystąpienia Matwijenko salę opuścił też marszałek Senatu Tomasz Grodzki wraz z delegacją.

Rosja. Nawalny z ważną nagrodą

W środę ogłoszono, że rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny został laureatem nagrody Sacharowa. Nawalny przebywa w zamknięciu od 18 stycznia: trafił do aresztu po swoim powrocie z Niemiec, gdzie był leczony po prawdopodobnej próbie otrucia.

- Nie rozumiem, co się dzieje. Minutę temu wyprowadzono mnie z celi na spotkanie z adwokatami. Przyszedłem tutaj, a tu odbywa się posiedzenie sądu. Jacyś ludzie nagrywają to na kamery, ktoś siedzi na sali - relacjonował wówczas Nawalny w mediach społecznościowych.

d1lssr8

2 lutego 2021 Nawalny został skazany na dwa lata i osiem miesięcy pobytu w kolonii karnej ze względu na rzekome niestosowanie się do warunków wyroku w zawieszeniu z 2014 roku.

Kryzys przy granicy z Białorusią. "Wiemy, że ci ludzie przechodzą"

Przeczytaj też:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d1lssr8

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lssr8
d1lssr8
Więcej tematów