Trwa ładowanie...
d2v807a

Przemoc domowa w Hiszpanii. Zasztyletował żonę w obecności dzieci

• W małej miejscowości pod Sewillą zginęła zasztyletowana przez męża kobieta, matka dwojga dzieci • Kobiecie wcześniej odmówiono pomocy w ramach programu ochrony ofiar przemocy domowej • Organizacje walczące o prawa kobiet w Hiszpanii biją na alarm
Share
Przemoc domowa w Hiszpanii. Zasztyletował żonę w obecności dzieci
Źródło: Fotolia
d2v807a

41-letni mężczyzna wtargnął w południe do mieszkania, w którym jego żona wraz z dwójką dzieci opiekowała się starszą osobą. Zasztyletował kobietę, po czym zbiegł. Wezwana na miejsce policja Guardia Civil stwierdziła zgon.

W wyniku poszukiwań zatrzymano podejrzanego, który został przekazany do dyspozycji prokuratora. Dzieci trafiły pod opiekę służb socjalnych autonomicznych władz regionalnych Junta de Andalucia.

Kobieta wcześniej starała się o ochronę policji, jednak ta została jej odmówiona. Na jutro zapowiedziano manifestację, która ma pokazać odrazę ludności wobec tego aktu barbarzyństwa.

d2v807a

W zeszłym roku w Hiszpanii zamordowano 57 kobiet. Ofiarami były najczęściej żony, konkubentki i przyjaciółki sprawców. Platforma 7N, jedna z wielu organizacji walczących o prawa kobiet i nieletnich ofiar przemocy mężczyzn, żąda rozszerzenia ochrony prawnej ofiar z przepisów ustawy o ochronie ofiar przemocy domowej i seksualnej na ofiary agresji seksualnych zdarzających się w trakcie różnych świąt oraz ofiary gwałtów.

Hiszpania od lat zmaga się z problemem przemocy w rodzinie, w tym w szczególności przemocy wobec kobiet. Cztery lata temu w Krakowie młody Hiszpan został podwójnie oskarżony i skazany przez sąd w Krakowie za molestowanie i gwałt na kilku młodych kobietach, mieszkankach Krakowa i przyjezdnych, które poznawał w miejscowych pubach i dyskotekach. Zwolniony warunkowo z aresztu i odpowiadający w pierwszym i w drugim procesie z wolnej stopy mężczyzna zbiegł po ogłoszeniu drugiego wyroku prawdopodobnie do Hiszpanii. Wydano za nim listy gończe.

Zobacz także: Przemoc domowa tak samo szkodliwa jak wojna. Neurolodzy biją na alarm

d2v807a

Podziel się opinią

Share
d2v807a
d2v807a
Więcej tematów