Trwa ładowanie...
d3u83zy

Przełom ws. protestu pielęgniarek w Przemyślu. Podpisano porozumienie

- W siedzibie Ministerstwa Zdrowia pielęgniarki z Przemyśla podpisały porozumienie z dyrektorem szpitala i marszałkiem województwa - podaje resort.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pielęgniarki z Przemyśla zawieszają protest (Agencja Gazeta)
d3u83zy

3 września w Wojewódzkim Szpitalu im. św. Ojca Pio w Przemyślu ruszył rotacyjny protest głodowy pielęgniarek, które domagały się podwyżek w płacach. Pielęgniarki nie odeszły od łóżek pacjentów, w akcji protestującej brały udział w czasie wolnym. Nocowały na szpitalnym korytarzu. Z kolei pod koniec września placówka wstrzymała przyjęcia. Około 200 pielęgniarek przeszło na zwolnienia lekarskie.

4 października przed Sejmem wraz z szefem komisji zdrowia Bartoszem Arłukowiczem pielęgniarki z Przemyśla próbowały dostać się do Sejmu. Na ich drodze stanęła jednak straż marszałkowska. Następnie pielęgniarki najpierw udały się pod Ministerstwo Zdrowia, a potem do Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog", gdzie spotkały się z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim oraz posłami z Sejmowej Komisji Zdrowia.

d3u83zy

We wtorek w siedzibie Ministerstwa Zdrowia pielęgniarki z Przemyśla podpisały porozumienie z dyrektorem szpitala i marszałkiem województwa. Jak informuje PAP, strony ustaliły w porozumieniu m.in., iż pielęgniarki kończą głodówkę i wracają do pracy. Protestujące otrzymały zapewnienie 600 zł podwyżki gwarantowanej oraz kolejnej, która będzie uwarunkowana wynikami szpitala. Warto przypomnieć, że wcześniej pielęgniarki wcześniej domagały się 1,2 tys. zł podwyżki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3u83zy

Podziel się opinią

Share

d3u83zy

d3u83zy
Więcej tematów