Trwa ładowanie...
d1j76c6

Jest wstępne porozumienie ws. podwyżek dla pielęgniarek z Przemyśla

Wstępne porozumienie jest efektem ostatnich spotkań w Centrum Dialogu Społecznego w Warszawie. To, kiedy pielęgniarki z Przemyśla zakończą głodówkę, zależy od piątkowych rozmów z marszałkiem województwa podkarpackiego i ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pielęgniarki domagają się 1,2 tys. zł podwyżki
Pielęgniarki domagają się 1,2 tys. zł podwyżki (PAP)
d1j76c6

Pielęgniarki mają negocjować ostateczny kształt pensji zasadniczej i dodatków. Wciąż jednak prowadzą rotacyjny protest głodowy, który rozpoczął się 3 września. Placówka musiała wstrzymać planowe przyjęcia, oraz połączyć część oddziałów. Spotkanie w ministerstwie zdrowia planowane jest na piątkowe popołudnie. Pielęgniarki domagają się 1,2 tys. zł podwyżki.

Spotkanie z ministrem zdrowia będzie drugą wizytą głodujących pielęgniarek z przemyskiego szpitala im. Św. Ojca Pio w Warszawie. 4 października w czwartek przed Sejmem wraz z szefem komisji zdrowia Bartoszem Arłukowiczem próbowały dostać się do Sejmu. Na ich drodze stanęła jednak straż marszałkowska.

Po nieudanej próbie przedostania się do parlamentu, pielęgniarki najpierw udały się pod Ministerstwo Zdrowia, a następnie do Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog", gdzie spotkały się z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim oraz posłami z Sejmowej Komisji Zdrowia. Po rozmowach szef MZ był optymistą.

d1j76c6

- Panie muszą te propozycje przeanalizować. Wymaga to konsultacji z prawnikami oraz środowiskiem (pielęgniarskim). Pan marszałek i pan dyrektor muszą również przeprowadzić analizy finansowe i prawne - powiedział.

Zobacz także: Mem z Andrzejem Dudą pobił sieć. Rzecznik prezydenta komentuje

Źródło: RMF FM

d1j76c6

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d1j76c6

d1j76c6
d1j76c6
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów