Trwa ładowanie...

Przełom w sprawie napadu w Rimini. Guerlin Butungu przyznał się do winy

Wcześniej mężczyzna nie przyznał się do brutalnej napaści. Jednak podczas przesłuchania w więzieniu 20-letni Kongijczyk przyznał się do napadu i gwałtu na Polsce oraz Peruwiańczyku.

Share
Przełom w sprawie napadu w Rimini. Guerlin Butungu przyznał się do winy
Źródło: PAP/EPA, Fot: Manuel Migliorini
d2qh0wg

Wychodząca w Bolonii gazeta "Il Resto del Carlino" poinformowała, że Guerlin Butungu nie tylko przyznał się do napaści i innych rozbojów, ale wyraził też skruchę.

Kongijczyk uważany jest za szefa gangu, w którym było dwóch braci z pochodzącej z Maroka rodziny oraz syn nigeryjskich imigrantów. Wszyscy poza Kongijczykiem mieli od 15 do 17 lat.

d2qh0wg

Boloński dziennik przypomina, że Guerlin Butungu dotąd nie przyznawał się do winy, ale zmienił strategię i postanowił wszystko wyznać. Dlatego zwrócił się o nowe przesłuchanie. W obecności dwojga adwokatów przyznał się do napadu i gwałtu na parę z Polski oraz transseksualisty z Peru. Zeznał też, że kilkanaście dni wcześniej napadł na parę włoskich turystów oraz udziału w innym rozboju. Kongijczyk zaprzeczył natomiast, jakoby był szefem gangu.

Gwałt Polki w Rimini. Włosi wstrząśnięci: Mamy nadzieję, że to się nie powtórzy.

Guerlin Butungu liczy na łagodne potraktowanie

Według mediów zmiana strategii przez Kongijczyka i przyznanie się do winy jest zapewne podyktowane nadzieją oskarżonego na poprawę sytuacji procesowej i na szansę skorzystania z okoliczności łagodzących.

Prokuratura w Rimini chce osądzić go w trybie natychmiastowym, czyli w ciągu pół roku od zatrzymania. Natomiast oskarżony Kongijczyk chciał osądzenia po krótkim okresie przygotowawczym, dzięki temu wymierzona kara zostałaby obniżona o jedną trzecią. Guerlinowi Butungu grozi do 20 lat więzienia.

W innym trybie sądzeni będą trzej pozostali napastnicy, którzy staną przed trybunałem dla nieletnich. Przypuszcza się, że mogą zostać skazani na kary kilku lat więzienia.

Wszystkim sprawcom napadu, gwałtu i pobicia polskich turystów i transseksualisty z Peru w Rimini prokuratura postawiła zarzuty ciężkiego rozboju, zbiorowej przemocy seksualnej i spowodowania obrażeń ciała.

d2qh0wg

Podziel się opinią

Share
d2qh0wg
d2qh0wg
Więcej tematów