Trwa ładowanie...
d3eornn

Adwokat dwóch gwałcicieli z Rimini nie widzi możliwości ekstradycji. "Cała sprawa jest bardzo skomplikowana"

- Do obrony starszego z braci zostałem wyznaczony jako adwokat z urzędu. Następnie obydwaj w porozumieniu z ojcem zdecydowali się, abym reprezentował ich obu - powiedział adwokat gwałcicieli z Rimini Paolo Ghiselli. Zdaniem prawnika oskarżeni muszą być sądzeni we Włoszech, a sama sprawa nie jest wcale prosta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Włosi, jak zapewnia Zbigniew Ziobro, współpracują z polskimi śledczymi
Włosi, jak zapewnia Zbigniew Ziobro, współpracują z polskimi śledczymi (PAP/EPA, Fot: Pasquale Bove)
d3eornn

- Rozmawiałem z nim w dniu zatrzymania jego synów. To on zadzwonił na posterunek policji i powiadomił, że jego synowie brali udział w napaści na polskich turystów - powiedział w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press prawnik reprezentujący dwóch gwałcicieli z Rimini Paolo Ghiselli.

Gwałt Polki w Rimini. Włosi wstrząśnięci: Mamy nadzieję, że to się nie powtórzy

Adwokat, który rozmawiał z ojcem gwałcicieli, przypomina, że został wyznaczony z urzędu jako prawnik jednego z braci. - Następnie obydwaj w porozumieniu z ojcem zdecydowali się, abym reprezentował ich obu - dodał.

d3eornn

Ghiselli przyznaje, że nie jest możliwa ekstradycja gwałcicieli do Polski. - Czyny, o których mówimy zostały dokonane we Włoszech. Obowiązujące przepisy nie przewidują ekstradycji. Oskarżeni muszą być sądzeni we Włoszech - stwierdził.

Podobną opinię przedstawił Zbigniew Ziobro, chociaż wcześniej z Ministerstwa Sprawiedliwości płynęły głosy o podjęciu działań zmierzających do sądzenia gwałcicieli w Polsce.

Na ferowanie wyroków jest za wcześnie

- Cała sprawa jest bardzo skomplikowana i, proszę mi wierzyć, stanowi spore wyzwanie dla obrońcy oskarżonych - stwierdził Ghiselli w rozmowie z AIP. Gwałciciele mają pozostać w areszcie do rozpoczęcia procesu.

d3eornn

- W tej chwili jest za wcześnie, by mówić o wyroku. Do opinii publicznej dotarło wiele informacji dotyczących feralnej nocy, ale nie mogę tego komentować ani tym bardziej dywagować na temat kar - zastrzegł adwokat.

W czwartek minister Zbigniew Ziobro przedstawił projekt zaostrzenia kara za przestępstwa seksualne, w tym gwałty. Jak stwierdził, polskie sądy "niestety są niemal na samej górze tych najłagodniejszych, najbardziej wyrozumiałych i dobrodusznych dla gwałcicieli".

- Chcemy to zmienić, chcemy zmienić to poprzez zmianę ustawodawstwa karnego i wprowadzenie rozwiązań, które będą obligowały sądy do orzekania wyższych kar dla tego rodzaju przestępstwa - zapowiedział szef MS. Wśród zmian są m.in. kara dożywocia dla gwałcicieli, wyłączanie możliwości przedterminowego zwolnienia w niektórych przypadkach oraz podwyższenie kar minimalnych za to przestępstwo.

Źródło: Agencja Informacyjna Polska Press

d3eornn

Podziel się opinią

Share
d3eornn
d3eornn
Więcej tematów