Trwa ładowanie...
pilne
oprac. MDR
02-07-2021 10:50

Przełom? Ryszard Terlecki o kandydacie PiS na RPO

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki poinformował, że PiS ma kolejnego kandydata na Rzecznika Praw Obywatelskich. Jest nim prof. Marcin Wiącek, który już wcześniej kandydował na to stanowisko z poparciem opozycji.

Share
Przełom? Ryszard Terlecki o kandydacie PiS na RPO Przełom? Ryszard Terlecki o kandydacie PiS na RPO Źródło: PAP
dmjv89v

Wygląda na to, że po wielu miesiącach impasu w sprawie wyboru nowego Rzecznika Praw Obywatelskich doczekaliśmy się wreszcie przełomu. Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki poinformował, że PiS poparło kandydaturę prof. Marcina Wiącka na RPO. Był on wcześniej kandydatem opozycji, który o powołanie rywalizował z Lidią Staroń.

- Złożyliśmy właśnie podpisy pod kandydaturą naszego kandydata na Rzecznika Praw Obywatelskich i to jest ten sam kandydat, którego zgłasza PSL - poinformował Terlecki.

Zwrot w sprawie wyboru RPO

Prof. Marcin Wiącek w poprzednim głosowaniu otrzymał poparcie PSL, Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, Polski 2050, Polskie Sprawy, a także nieoczekiwanie Porozumienia. Wówczas jednak głosami PiS zwyciężyła niezależna senator Lidia Staroń, której kandydatura została później odrzucona przez Senat.

Wiącek jest nauczycielem akademickim i wykłada na Wydziale prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie jest kieorwnikiem Zakładu Praw Człowieka. Od 2007 roku był również zatrudniony w Naczelnym Sądzie Administracyjnym. W latach 2014–2018 był członkiem Rady Legislacyjnej przy Prezesie Rady Ministrów.

Więcej informacji podamy za chwilę

dmjv89v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmjv89v
dmjv89v
Więcej tematów