Trwa ładowanie...
d1j71gl

Przekraczał granicę z dwoma paszportami

Karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata oraz karze grzywny dobrowolnie poddali się w porozumieniu z prokuraturą dwaj mężczyźni, którzy nie wiedzieli o tym, że przewożenie cudzego paszportu przez granicę jest przestępstwem.

d1j71gl
d1j71gl

29-letni mieszkaniec nowosądeckiej gminy Grybów został zatrzymany przez funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej na lotniczym przejściu granicznym Kraków–Balice bo miał przy sobie dwa paszporty. Drugi dokument należał do innego mieszkańca tej gminy, jak się później okazało - kuzyna. Mężczyzna wybierał się do Londynu.

Kuzyn poprosił go o dostarczenie paszportu do Londynu i złożenie go w angielskim urzędzie w celu uzyskania zasiłku rodzinnego.

Obaj nie wiedzieli, że próba przewiezienia paszportu innej osoby przez granicę jest przestępstwem opisanym w art. 275 par. 2 kodeksu karnego. Nieznajomość prawa nie zwalnia jednak z odpowiedzialności karnej - tłumaczy kpt. Marek Jarosiński, rzecznik komendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu.

d1j71gl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1j71gl
Więcej tematów