Trwa ładowanie...

Przeciwnicy PiS nie milkną. Antyrządowe manifestacje w całej Polsce

Warszawa, Gdańsk, Kraków czy Legionowo - w kilku polskich miastach odbyły się antyrządowe protesty. Tysiące ludzi manifestowało swój sprzeciw w związku z wprowadzaną przez PiS reformą sądownictwa.

Przeciwnicy PiS nie milkną. Antyrządowe manifestacje w całej PolsceŹródło: PAP
d2t6999
d2t6999

Niedziela w Legionowie nie należała do naspokojniejszych, bowiem około godziny dwunastej Komitet Obrony Demokracji zorganizował w tym mieście minifestację pod hasłem: "Przywitajmy Adriana w Legionowie!". Andrzej Duda wziął tam udział w obchodach święta policji. Prezydenta przywitano hasłami: "Nie ma wakacji od demokracji" i "Konstytucja!" oraz "Wolność, równość, demokracja".

To był dopiero początek niedzielnych protestów w Polsce. Te największe odbyły się wieczorem między innymi w Warszawie pod Pałacem Prezydenckim, hasłem przewodnim manifestacji było: "Chemy Weta!". Podobne hasła skandowano też w Krakowie na rynku głównym, czy w Poznaniu. Manifestacje przeszły też ulicami takich miast jak Gdańsk czy Lublin.

Ale nie tylko duże miasta grzmiały antyrządowymi hasłami. W mniejszych ośrodkach ludzie protestowali pod miejscowymi sądami i urzędami. W sumie w całej Polsce w manifestacjach mogło wziąć udział nawet kilkadziesiąt tysięcy osób. Zgromadzeni przynosili ze sobą flagi narodowe i unijne, transparenty z napisami "konstytucja", "trzy razy nie", "weto". Wielu z nich miało ze sobą świece, które odpalano tworząc tzw. łańcuch światła.

d2t6999

Zwolennicy rządu też dziś postanowili zamanifestować swoją niechęć do opozycji. Przed domem lidera PO na ulicy Siewców we Wrocławiu zebrała się niezbyt liczna grupa protestujących. - Tacy bandyci i złodzieje nie powinni brać udziału w życiu publicznym - mówił przez megafon jeden z demonstrantów.

Protesty antyrządowe za granicą

Zorganizowane podczas weekendu przez ruch Pulse of Europe pikiety przeciwko reformom polskiego wymiaru sprawiedliwości odbyły się w 18 miastach UE - poinformowała PAP w niedzielę rzeczniczka ruchu Stephanie Hartung. Protesty odbyły się też w Londynie.

Z przesłanego przez Hartung komunikatu wynika, że pikiety odbyły się w dziewięciu europejskich stolicach, w tym w Berlinie, Brukseli, Paryżu, Rzymie, Wiedniu i Warszawie, a także w innych dziewięciu miastach na terenie Niemiec: w Monachium, Hamburgu i Frankfurcie nad Menem.

Pikiety zorganizowano pod hasłem "PulseforPoland", a ich celem było wyrażenie poparcia dla obrony demokracji i praworządności w naszym kraju oraz zamanifestowanie solidarności z opozycją w Polsce.

d2t6999
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2t6999
Więcej tematów