Trwa ładowanie...

Przebudowa skrzyżowania, na którym Macierewicz miał wypadek

Będzie przebudowa skrzyżowania w Lubiczu Dolnym koło Torunia, na którym doszło do wypadku z udziałem samochodu Antoniego Macierewicza. W ubiegłym roku doszło tam do 8 kolizji.

Share
Przebudowa skrzyżowania, na którym Macierewicz miał wypadek
Źródło: PAP, Fot: Tytus Żmijewski
d1kf2c5

Jak informuje RMF FM, koszty tej przebudowy to co najmniej kilkadziesiąt milionów złotych.

d1kf2c5

Drogowcy twierdzą, że apelowali o zmianę na tym skrzyżowaniu już nie raz. Te prośby wróciły po wypadku kolumny Macierewicza. Zdecydowali się prosić o pieniądze na analizę, co należy zrobić, żeby skrzyżowanie było bezpieczniejsze.

Jak doszło do wypadku z udziałem samochodu Macierewicza?

Do wypadku doszło w styczniu przy zjeździe z autostrady A1 na drogę krajową nr 10 w Lubiczu Dolnym. Według świadków, wszystkie samochody zatrzymały się na czerwonym świetle na drodze w kierunku Warszawy. W ciąg aut miały się wbić limuzyny Żandarmerii Wojskowej, które jechały ponad 130 km/h. W sumie w zdarzeniu brało udział osiem pojazdów, w tym auto wiozącego szefa MON Antoniego Macierewicza.

W wyniku wypadku trzy osoby zostały ranne, jednym z poszkodowanych jest osoba z ministerialnej kolumny.

Sam minister Macierewicz, który wracał z Torunia do Warszawy, przesiadł się do innego pojazdu i - zdaniem polityków PO - w niecałe półtorej godziny przejechał ponad 260 km dzielących go od Warszawy, by zdążyć na uroczystość wręczenia nagrody "Człowieka Roku" prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu.

d1kf2c5

Podziel się opinią

Share
d1kf2c5
d1kf2c5
Więcej tematów