Trwa ładowanie...

Protesty w Polsce. Komendant Straży Miejskiej w Łodzi przeprasza

Przez Polskę przetaczają się protesty przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Podczas sobotniego protestu w Łodzi przed siedzibą PiS interweniowała Straż Miejska. Jej komendant opublikował oświadczenie, w którym przeprosił protestujących.
Share
Protesty w Polsce. Komendant Straży Miejskiej w Łodzi przeprasza
Protesty w Polsce. Komendant Straży Miejskiej w Łodzi przepraszaŹródło: Straż Miejska, Fot: Straż Miejska
d2jseqs

W opublikowanym w poniedziałek oświadczeniu komendant Straży Miejskiej w Łodzi Zbigniew Kuleta podkreślił, że jest zaniepokojony poleceniami wydawanymi przez wojewodę.

Protesty w Polsce. Komendant przeprasza

Kuleta w oświadczeniu odniósł się do interwencji przed łódzką siedzibą Pawa i Sprawiedliwości. Podczas sobotniej demonstracji dwóch strażników w bardzo ostry sposób potraktowało młodego mężczyznę. "W związku z karygodnym zachowaniem dwóch strażników miejskich podczas weekendowych protestów pragnę przeprosić wszystkich mieszkańców Łodzi" - napisał komendant.

d2jseqs

Zbigniew Kuleta zapewnił, że funkcjonariuszy spotkają konsekwencje i zaznaczył, że Straż Miejska przeszła obecnie pod kontrolę wojewody. "Jednocześnie informuję, że wobec strażników miejskich zostaną wyciągnięte konsekwencje, ze zwolnieniem ze służby włącznie. W związku z epidemią COVID-19, Straż Miejska trafiła pod nadzór Wojewody Łódzkiego" - poinformował.

Strajk kobiet. Ryszard Kalisz o pomyśle wrpowadzenia godziny policyjnej

Protesty w Polsce. Komendant o represjach wobec mieszkańców

Komendant Kuleta wyraził stanowczy sprzeciw wobec charakteru działań do jakich wykorzystywani są strażnicy miejscy przez wojewodę łódzkiego. Podkreślił jednocześnie, że Straż Miejska nie jest i nie może pełnić roli ochrony jakiejkolwiek formacji politycznej.

d2jseqs

"Z niepokojem obserwuję, że zlecane nam przez wojewodę zadania wykraczają poza działania związane z walką z epidemią " - napisał komendant SM. "Nie ma mojej zgody na to, aby strażnicy miejscy wykorzystywani byli do działań o charakterze politycznym, do ochrony siedzib jakichkolwiek partii politycznych oraz do działań mających znamiona represji wobec mieszkańców miasta" - dodał.

Protesty w Polsce. Odpowiedź Urzędu Wojewódzkiego

Do treści oświadczenia komendanta Kulety odniosła się rzeczniczka Urzędu Wojewódzkiego Dagmara Zalewska. Urzędniczka przekazała, że Straż Miejska wspomaga policję wyłącznie przy działaniach związanych z egzekwowaniem przestrzegania obostrzeń związanych z koronawirusem.

"Należy podkreślić, że wojewoda łódzki absolutnie nie kazał interweniować wobec ludzi na ulicy Piotrkowskiej, a wszelkie próby zrzucenia odpowiedzialności za podjęte przez strażników działania mają charakter polityczny" - stwierdziła Zalewska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2jseqs

Podziel się opinią

Share
d2jseqs
d2jseqs
Więcej tematów