ycipk-4c93hh

Protestował przed TVP, dostaje groźby. Pokazał, co piszą do niego ludzie

"Ty ku... śmieciu toksyczny", "dostałeś już wpie....?". Piotr Łopaciuk, który protestował przed siedzibą TVP, kiedy doszło do incydentu z udziałem dziennikarki stacji Magdaleny Ogórek, do dziś otrzymuje wiadomości z obelgami i groźbami. Pokazał nam zdjęcia wiadomości wysyłanych mu przez internautów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jedna z wiadomości, którą otrzymał protestujący przed TVP.
Jedna z wiadomości, którą otrzymał protestujący przed TVP. (Archiwum prywatne/Video-KOD)
ycipk-4c93hh

TVP w głównym wydaniu "Wiadomości" opublikowała wizerunki oraz dane 10 osób, które według stacji brały udział w ataku na Magdalenę Ogórek. Dwie z nich straciły pracę, a większość otrzymuje obraźliwe wiadomości i groźby.

Piotr Łopaciuk, który tego dnia był przed siedzibą TVP, pokazał nam screeny wiadomości, które do dziś otrzymuje od internautów. - Groźby utrzymują się na tym samym poziomie. Prywatne wiadomości, komentarze, na Facebooku i na Twitterze. Bezpośrednio nie miałem nieprzyjemności. Nikt też do mnie nie dzwonił - wyznaje WP.

ZOBACZ TEŻ: TVP ujawniła dane napastników Ogórek. Tracą pracę i są wyzywani

ycipk-4c93hh

"Dostałeś już wpie.....?"

Publikujemy tylko część wiadomości, które otrzymał protestujący. Ich treść to m.in:
"Ty ku... śmieciu toksyczny"
"Pajacu ktoś ci wreszcie w ceniu mo... obije"
"Dostałeś już wpie.....?"
"We Francji dostałbyś pałą po nogach, gumową kulką w plecy i płakałbyś w domu. Mam nadzieję, że dostaniecie najwyższe możliwe wyroki"
"Uważaj bo kij ma dwa końce i twoi adwersarze mogą przyjechać pod twój dom, życie nie zna próżni"

Archiwum prywatne
Podziel się
Archiwum prywatne
Podziel się
ycipk-4c93hh
Archiwum prywatne
Podziel się
Archiwum prywatne
Podziel się

Największa fala hejtu miała spaść na Ewę Podleśną. Jak twierdzi aktywistka, otrzymała ok. 200 gróźb i obelg. "Ty lewacka, gruba, tępa szmato", "Zdechniesz w bólach stara, brzydka, wyliniała k...", "Mam nadzieję, że szybko zdechniesz na raka" - to tylko niektóre z wiadomości, które dostała.

Zwonienia z pracy

ycipk-4c93hh

Jak podał w środę "Presserwis", Iwona Wyszogrodzka, która brała udział w proteście przed siedzibą TVP Info, straciła pracę po materiale stacji. Kobieta twierdzi, że zwolnienie nastąpiło po serii telefonów od klientów firmy i Urzędu Skarbowego.

Pracę straciła również Monika Twarogal. W tym przypadku zwolnienie nastąpiło dwa dni przed emisją materiału, jednak kobieta twierdzi, że miało związek z jej aktywnością podczas manifestacji. Zdaniem Poczty Polskiej pani Monika Twarogal odeszła z firmy w wyniku porozumienia stron. "Jej odejście było związane ze zmianami w obszarze, w którym była zatrudniona. Zmiany te dotyczyły także innych pracowników w całej Polsce zajmujących takie samo stanowisko" - poinformowała nas Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

- Na razie nie mam problemów w pracy. Teoretycznie mnie nikt nie może zwolnić, bo sam sobie jestem sterem i okrętem - wyznaje WP Łopaciuk. I dodaje: - O mnie ukazały się jeszcze dodatkowe materiały w "W tyle wizji". Z podaniem danych personalnych. Kontynuują nagonkę, nie wycofują się. Zastanawiam się nad dodatkowymi pozwami. Jestem zdania, żeby skarżyć personalnie osoby za to odpowiedzialne.

Publiczne oświadczenie

ycipk-4c93hh

Sprawę protestujących przed TVP prowadzi kancelaria Dubois i Wspólnicy, która m.in. reprezentuje austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera w procesie przeciwko spółce Srebrna.

Adwokaci protestujących będą domagać się od Telewizji Polskiej zaprzestania naruszania dóbr osobistych oraz publikacji oświadczenia w tej sprawie. Dopiero później ma zapaść decyzja o ewentualnym wejściu na drogę sądową.

ZOBACZ TEŻ: Premier o incydencie z Ogórek: to nie TVP jest winna w tej sprawie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-4c93hh
Polub WP Wiadomości
ycipk-4c93hh
ycipk-4c93hh