Trwa ładowanie...

Protest ws. materiału "Wiadomości" TVP o marszu KOD. Grabiec: to skandaliczna manipulacja, sprzeczna z zasadami rzetelności dziennikarskiej

• Rzecznik PO zapowiedział w tej sprawie protest do KRRiT i Rady Etyki Mediów

• Chodzi o materiał pt. "Marsz KOD - łączenie przez dzielenie" w TVP

• Grabiec: zdjęcie liderów PO zestawiono z obraźliwym wpisem na Twitterze

Share
Protest ws. materiału "Wiadomości" TVP o marszu KOD. Grabiec: to skandaliczna manipulacja, sprzeczna z zasadami rzetelności dziennikarskiejŹródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d3u92sf

Rzecznik PO Jan Grabiec zarzucił "Wiadomościom" TVP manipulację oraz brak rzetelności i obiektywizmu w materiale na temat manifestacji KOD i opozycji w Warszawie. Zapowiedział w tej sprawie protest do KRRiT i Rady Etyki Mediów.

Chodzi o materiał pt. "Marsz KOD - łączenie przez dzielenie", wyemitowany w 24 września przez "Wiadomości" TVP.

- Cały materiał prezentowany jest w taki oto sposób, że KOD, opozycja to agresywne jednostki atakujące bezpardonowo i bez podstaw polityków PiS - podkreślił Grabiec na konferencji prasowej.

d3u92sf

Rzecznika PO w materiale "Wiadomości" oburzył szczególnie fragment, gdzie pokazane zostało zdjęcie liderów Platformy z sobotniego marszu (m.in. Grzegorza Schetyny, Ewy Kopacz, Tomasza Siemoniaka i Sławomira Neumanna), które na Twitterze umieścił jeden z użytkowników, dodając obraźliwy komentarz: "jeb... PiS!! Kaczor Hitler!!!". Grabiec ocenił, że tego słowa są niegodne, a Platforma "nigdy tego typu języka nie używa".

Grabiec: to manipulacja godząca w dobre imię <a href="https://ksiazki.wp.pl/platforma-obywatelska-6148051748869761c">Platformy Obywatelskiej</a> i jej liderów

Polityk zaprezentował na konferencji oryginalny post z tym samym zdjęciem, który zamieścił na swym profilu lider PO Grzegorz Schetyna. Fotografia opatrzona jest komentarzem "Jesteśmy razem przed TK". - W ten sposób Platforma relacjonowała swój udział w marszu KOD - powiedział rzecznik PO, zaznaczając, że zupełnie inną relację zaprezentowały "Wiadomości". - Zupełnie inna treść opisująca to samo zdarzenie. I jeszcze głos lektora mówiący o obecności polityków Platformy Obywatelskiej na marszu - dodał Grabiec.

- W ten sposób Telewizja Publiczna przedstawia zachowania opozycji i rolę opozycji. Skandaliczna manipulacja, sprzeczna z zasadami rzetelności dziennikarskiej, obiektywizmu, godząca w dobre imię Platformy Obywatelskiej i jej liderów - ocenił rzecznik PO.

Grabiec powiedział, że w związku z relacją z marszu KOD wystosował protest do TVP, żądając sprostowania. - Niestety niedzielne wydanie "Wiadomości" zostało wyemitowane bez wspomnienia na temat tego skandalu, który dokonał się dzień wcześniej bez jakiegokolwiek komentarza ze strony dziennikarzy Telewizji Polskiej. W związku z tym złożymy dzisiaj protest do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Rady Etyki Mediów, domagać się zbadania tej sprawy, wyjaśnienia okoliczności tej manipulacji i żądając nadal sprostowania i przeprosin - podkreślił rzecznik PO.

Według niego materiał o marszu KOD nie jest jedynym przypadkiem nadużyć ze strony TVP. Jak mówił, kilka dni temu ukazał się również nierzetelnie przygotowany materiał dotyczący reprywatyzacji w Warszawie.

d3u92sf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3u92sf
d3u92sf
Więcej tematów