WP

Protest w Warszawie. 8 osób zatrzymanych

Plac Zawiszy w Warszawie był w środę rano sparaliżowany. Na jedno z głównych skrzyżowań w Warszawie rolnicy wysypali jabłka i świńskie łby, płonęły race i opony. Policja zatrzymała 8 osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na Placu Zawiszy w Warszawie było w środę gorąco
Na Placu Zawiszy w Warszawie było w środę gorąco (WP.PL, Fot: Bolesław Breczko)
WP

Jak donosi RMF FM, trwają przesłuchania. Wiadomo, że potem policja skieruje do sądu wnioski o ukaranie najbardziej aktywnych protestujących. W grę wchodzą zarzuty dotyczące udziału w niezgłoszonym zgromadzeniu, bezprawne blokowanie drogi czy inne wykroczenia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Kary dla "chuliganów", jak określił protestujących sadowników, zapowiedział szef MSWiA, Joachim Brudziński. Zdaniem ministra sprowadzili oni realne zagrożenie.

WP

Protest AgroUnii w Warszawie

Funkcjonariusze wylegitymowali dodatkowo kilkadziesiąt osób, które brały udział w wydarzeniu. Policja analizuje też nagrania monitoringu, które pomogą ustalić, czy ktoś jeszcze powinien odpowiedzieć za wykroczenia.

Zobacz także: Rolnicy palą opony w centrum Warszawy. Minister rolnictwa komentuje

WP

Wydarzenia związane z protestem AgroUnii relacjonujemy od rana. W Sejmie lider PSL oskarżył ministra rolnictwa o zaniedbania, które zmusiły sadowników do radykalnych kroków. Ludowcy żądają dymisji Jana Ardanowskiego.

Czytaj też: Warszawa. Plac w centrum utonął w jabłkach

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP