Trwa ładowanie...
d1ph2ld
TVP

Protest prostytutek. Płacenie za seks będzie karalne?

• We Francji planuje się wprowadzenie kar za płacenie za seks prostytutkom • Pierwsza kara wynosić ma 1500 euro, natomiast kolejne 3750 • Około 60 prostytutek protestowało przed Zgromadzeniem Narodowym
Share
Protest prostytutek. Płacenie za seks będzie karalne?
Źródło: PAP
d1ph2ld

Francja od ponad 2 lat pracuje nad ustawą, która ma karać za korzystanie z usług prostytutek. Powodem wprowadzenia takiej ustawy ma być walka z sutenerstwem oraz wsparcie praw kobiet. Szacuje się bowiem, że we Francji pracuje od 30 do 40 tysięcy prostytutek, a większość z nich pochodzi z zagranicy.

Wyznaczone kary mają być bardzo surowe – 1500 euro przy pierwszym występku, natomiast już 3750 euro za recydywę. By uniknąć kary można zapisać się na kursy „uwrażliwienia na kupowanie usług seksualnych”. Powstanie także fundusz wsparcia społecznego i zawodowego osób, które chcą zerwać z prostytucją.

Sama ustawa od samego początku podzieliła społeczeństwo i polityków nawet tych samych ugrupowań parlamentarnych. Premier Manuel Valls napisał na Twitterze, że ustawa jest „wielkim krokiem naprzód w kierunku poszanowania istoty ludzkiej i praw kobiet”.

d1ph2ld

Podziel się opinią

Share
d1ph2ld
d1ph2ld
Więcej tematów