Trwa ładowanie...
d2iigd2

Prokuratura zabezpieczyła komputery w Ministerstwie Sprawiedliwości. Chodzi o aferę hejterską

Prokuratura Okręgowa w Warszawie zabezpieczyła sprzęt komputerowy w siedzibie resortu sprawiedliwości. To rezultat doniesień na temat inspirowania hejtu przez pracowników ministerstwa wobec sędziów nieprzychylnych rządowi PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prokuratura zabezpieczyła sprzęt Ministerstwa Sprawiedliwości
Prokuratura zabezpieczyła sprzęt Ministerstwa Sprawiedliwości (East News)
d2iigd2

- Potwierdzam, że w sprawie zabezpieczono sprzęt elektroniczny w siedzibie Ministerstwa Sprawiedliwości. Jednak o dalszych szczegółach na tym etapie postępowania dla dobra sprawy nie informujemy - powiedział w rozmowie z Onetem prok. Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Według nieoficjalnych informacji portalu, chodziło o komputery i nośniki danych, do których mieli dostęp m.in. Łukasz Piebiak i Jakub Iwaniec. Jak podaje Onet, na polecenie wspomnianych urzędników ich współpracownica Emilia Szmydt miała rozpowszechniać informacje kompromitujące sędziów sprzeciwiających się reformie wymiaru sprawiedliwości.

Kobieta miała rozpowszechniać hejt w każdy możliwy sposób: poprzez działalność w social mediach bądź informowanie rządowych i prorządowych mediów o sprawach mogących uderzać w sędziów. Szmydt twierdzi, że mogła w ten sposób zaszkodzić co najmniej 20 osobom.

d2iigd2

Zobacz także: Gowin o burzy wokół Ministerstwa Sprawiedliwości. Nowacka: więcej pokory

W konsekwencji afery do dymisji podał się wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak. Opozycja domaga się również odejścia szefa resortu Zbigniewa Ziobry oraz przeprowadzenia kontroli w resorcie przez NIK. Z ministerstwa wyrzucono również sędziego Jakuba Iwańca. Obaj będą jednak kontynuować karierę w wymiarze sprawiedliwości.

Politycy obozu rządzącego podkreślają, że minister Ziobro nie wiedział o nieprawidłowościach w resorcie. Zaznaczają także, że doniesienia o niegodnych praktykach spotkały się z jego natychmiastową reakcją, a zamieszani w sprawę sędziowie zostali natychmiast pozbawieni stanowisk.

Źródło: Onet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2iigd2

Podziel się opinią

Share
d2iigd2
d2iigd2
Więcej tematów