Trwa ładowanie...
d40zhzd

Prokuratura wystąpiła o uchylenie immunitetu Ikonowiczowi

Prokuratura Okręgowa w Radomiu zwróciła się w środę do prokuratora generalnego o wystąpienie z wnioskiem do Sejmu w sprawie uchylenia immunitetu poselskiego posłowi PPS - Piotrowi Ikonowiczowi.

d40zhzd
d40zhzd

Jeżeli taka decyzja zostanie podjęta, prokuratura będzie mogła przedstawić posłowi zarzut spowodowania wypadku drogowego. Parlamentarzysta nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu samochodowi jadącemu drogą uprzywilejowaną. Najechał na to auto, a jego kierowca doznał obrażeń - powiedział rzecznik prasowy radomskiej prokuratury.

Wypadek wydarzył się 2 marca pod Białobrzegami niedaleko Radomia. Auto kierowane przez posła PPS, Piotra Ikonowicza zderzyło się z samochodem kierowanym przez policjanta. Jadący nim funkcjonariusz został ranny.

Do tej pory poseł nie był przesłuchiwany, gdyż chronił go immunitet. Z wnioskiem o jego uchylenie może wystąpić do Sejmu prokurator generalny i minister sprawiedliwości - Lech Kaczyński. Jeżeli Sejm przegłosuje ten wniosek, Ikonowicz zostanie przesłuchany, a prokuratura sporządzi przeciwko niemu akt oskarżenia. (mk)

d40zhzd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40zhzd
Więcej tematów