Trwa ładowanie...
12-11-2014 10:11

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wyjazdu byłych posłów PiS do Madrytu

Prokuratura w Warszawie wszczęła śledztwo ws. podróży byłych posłów PiS: Adama Hofmana, Michała Antoniego Kamińskiego i Adama Rogackiego do Madrytu. Śledztwo zostało wszczęte na podstawie zawiadomienia złożonego przez SLD - informuje tvn24.pl. Wcześniej Radio Zet podawało, że prokuratorzy nie zdecydowali się wszcząć śledztwa z urzędu i czekali na zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, które Sojusz wysłał w poniedziałek.

d20bwr2
d20bwr2

Oskarżyciele zamierzają sprawdzić, czy posłowie, biorąc zaliczkę na przejazd samochodem, a podróżując tanimi liniami lotniczymi, oszukali Kancelarię Sejmu RP. - Śledztwo wszczęto w sprawie oszustwa na szkodę Kancelarii Sejmu RP. Pokrzywdzonym jest Kancelaria Sejmu RP - powiedział tvn24.pl prokurator Dariusz Korneluk.

Stołeczni prokuratorzy rozpoczynają swoje działania na podstawie zawiadomienia złożonego przez SLD. W środę dotarło ono pocztą do warszawskiej prokuratury.

Sprawa ma związek ze służbową podróżą posłów PiS do Madrytu na posiedzenie Komisji Zagadnień Prawnych i Praw Człowieka Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy - rozpoczętą 30 października tego roku. Media donosiły w ostatnich dniach, że w wyjeździe posłom towarzyszyły żony i że z ich udziałem doszło do incydentu na pokładzie samolotu, którym posłowie wracali z Madrytu. Media informowały ponadto, że posłowie wzięli na tę podróż kilkanaście tysięcy złotych zaliczki, zgłaszając wyjazd samochodem; w rzeczywistości polecieli tanimi liniami lotniczymi.

Komitet polityczny PiS jednogłośną decyzją zadecydował o usunięciu z partii całej trójki posłów.

Zobacz: Komitet polityczny PiS wyrzucił zawieszonych posłów

Źródło:* Radio Zet, tvn24.pl, PAP*

d20bwr2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20bwr2
Więcej tematów