Trwa ładowanie...
ddzf3rg
Radio Zet

Prokuratura sprawdza Ministerstwo Sprawiedliwości ws. przetargu na Centralną Ewidencję Nieletnich

Ministerstwo Sprawiedliwości pod lupą prokuratury. Śledczy sprawdzą, czy resort ustawił przetarg na system do Centralnej Ewidencji Nieletnich - informuje Radio Zet.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prokuratura sprawdza Ministerstwo Sprawiedliwości ws. przetargu na Centralną Ewidencję Nieletnich
(WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
ddzf3rg

Pięć lat temu ministerstwo zakupiło sprzęt wart kilkaset tysięcy złotych, ale do dziś system nie działa. W tej sprawie wielokrotnie interweniował w ministerstwie pomysłodawca systemu - dyrektor zakładu poprawczego w Poznaniu. Ostatnio wysłał pismo z pytaniem, co się dzieje z systemem, do Ministerstwa Sprawiedliwości, ale także do wiadomości Kancelarii Premiera i Prokuratora Generalnego. W zeszłym tygodniu dyrektor Sebastian Dec stracił stanowisko.

- Nakazano sądom okręgowym kupić określony sprzęt o określonych parametrach. Łącznie z nazwą obudowy sprzętu, więc nie można było kupić innego niż konkretny - mówi reporterowi Radia Zet dyrektor poznańskiego poprawczaka. Dodaje, że mimo wydania dużej ilości pieniędzy na zakup systemu, instytucje nadal muszą posługiwać się mailami, faksami, które nie są w żaden sposób zabezpieczone. - Przede wszystkim to są koszty, które ponosimy choćby na pocztę - wyjaśnia Dec.

Ministerstwo Sprawiedliwości dotychczas nie skomentowało sprawy.

ddzf3rg

Podziel się opinią

Share

ddzf3rg

ddzf3rg
Więcej tematów