Trwa ładowanie...
d1q0g63
Radio Zet

Prokuratura sprawdza Ministerstwo Sprawiedliwości ws. przetargu na Centralną Ewidencję Nieletnich

Ministerstwo Sprawiedliwości pod lupą prokuratury. Śledczy sprawdzą, czy resort ustawił przetarg na system do Centralnej Ewidencji Nieletnich - informuje Radio Zet.
Share
Prokuratura sprawdza Ministerstwo Sprawiedliwości ws. przetargu na Centralną Ewidencję Nieletnich
Źródło: WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka
d1q0g63

Pięć lat temu ministerstwo zakupiło sprzęt wart kilkaset tysięcy złotych, ale do dziś system nie działa. W tej sprawie wielokrotnie interweniował w ministerstwie pomysłodawca systemu - dyrektor zakładu poprawczego w Poznaniu. Ostatnio wysłał pismo z pytaniem, co się dzieje z systemem, do Ministerstwa Sprawiedliwości, ale także do wiadomości Kancelarii Premiera i Prokuratora Generalnego. W zeszłym tygodniu dyrektor Sebastian Dec stracił stanowisko.

- Nakazano sądom okręgowym kupić określony sprzęt o określonych parametrach. Łącznie z nazwą obudowy sprzętu, więc nie można było kupić innego niż konkretny - mówi reporterowi Radia Zet dyrektor poznańskiego poprawczaka. Dodaje, że mimo wydania dużej ilości pieniędzy na zakup systemu, instytucje nadal muszą posługiwać się mailami, faksami, które nie są w żaden sposób zabezpieczone. - Przede wszystkim to są koszty, które ponosimy choćby na pocztę - wyjaśnia Dec.

Ministerstwo Sprawiedliwości dotychczas nie skomentowało sprawy.

d1q0g63

Podziel się opinią

Share
d1q0g63
d1q0g63
Więcej tematów