Trwa ładowanie...
d2cqqyj

Prokuratura rozpocznie śledztwo, Ikonowicz zrzeknie się immunitetu

Grójecka prokuratura rozpocznie śledztwo w związku z wypadkiem drogowym, który spowodował poseł PPS Piotr Ikonowicz - powiedział w środę Krzysztof Oleś, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu. Prokuratura złoży wniosek do ministra sprawiedliwości Lecha Kaczyńskiego, by wystąpił do Sejmu o uchylenie immunitetu posłowi PPS.

d2cqqyj
d2cqqyj

Prokuratura zmieniła zdanie, gdy biegły stwierdził, że obrażenia poszkodowanego są poważne. Pierwsze badania nie wskazywały, że poszkodowany doznał poważnych obrażeń. W związku z tym postępowanie umorzono przed wszczęciem śledztwa - powiedział Oleś. Podkreślił, że po interwencji poszkodowanego policjanta biegli wykonali dodatkowe badania. Okazało się, że obrażenia, m.in. krwiak na głowie, są poważne. Grójecka prokuratura rozpocznie w sprawie śledztwo - tak jak w każdym tego typu przypadku - dodał.

2 marca Szef PPS wyjechał z podporządkowanej drogi i spowodował wypadek pod Białobrzegami niedaleko Radomia. Zderzył się z samochodem, którym jechał policjant. Funkcjonariusz został ranny.

W środę Ikonowicz zapowiedział, że zrzeknie się immunitetu poselskiego, jak tylko prokuratura złoży wniosek w tej sprawie. Dopóki prokuratura nie wystąpi ze stosownym wnioskiem, nie mogę sam zrzec się immunitetu. Rozmawiałem już z prokuratorem, wziąłem od niego numer komórki i będę go codziennie napastował z pytaniem, czy już złożono wniosek, żeby się nie spóźnić ani pięciu minut, ponieważ chcę odpowiadać tak jak każdy obywatel - zapowiedział lider PPS.(mk, ck)

d2cqqyj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cqqyj
Więcej tematów