Trwa ładowanie...
d2m2ce7

Prokuratura oddala doniesienie NIK. "W 16 wątkach nie dopatrzono się przestępstwa"

Prokuratura w Opolu zdecydowała, że nie będzie prowadzone śledztwo w sprawie nieprawidłowości przy budowie wrocławskiego Stadionu Miejskiego. Doniesienie w styczniu złożyła Najwyższa Izba Kontroli.
Share
Stadion Miejski we Wrocławiu
Stadion Miejski we WrocławiuŹródło: facebook.com/StadionWroclaw
d2m2ce7

Prokuratura Okręgowa w Opolu oddaliła doniesienie złożone przez NIK, które dotyczyło nieprawidłowości przy budowie stadionu we Wrocławiu szacowanych na kwotę około 313 mln złotych.

- Po szczegółowym rozpatrzeniu doniesienia, na które składało się łącznie 17 wątków związanych z etapami projektowania i budowy wrocławskiego stadionu oraz organizacji imprez, prokuratura orzekła, że nie ma powodów do wszczęcia śledztwa. Jeśli strony dopatrzą się nieprawidłowości, tego typu sprawy powinny być rozstrzygane przed sądem cywilnym - mówi WP Lidia Sieradzka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu.

Jeden spośród 17 wątków przedstawionych w doniesieniu wiążę się ze sprawą, w której śledztwo już jest prowadzone, zaś w 16 pozostałych prokurator nie dopatrzył się czynów zabronionych. Decyzja opolskiej prokuratury nie jest prawomocna.

d2m2ce7

NIK przeprowadziła w 2014 r. kontrolę związaną z procedurami projektowania, budowy oraz eksploatacji Stadionu Miejskiego we Wrocławiu. Wykryto podczas niej szereg nieprawidłowości, których wartość oszacowano w przybliżeniu na 313 mln złotych. W raporcie znalazły się przypadki niegospodarności, łamania zasad uczciwej konkurencji, niewłaściwego użytkowania obiektu oraz rozliczenia imprez, a także nierzetelnej realizacji umów.

Sprawa nieprawidłowości związanych ze Stadionem Miejskim rozpatrywana jest także przez prokuratury we Wrocławiu i Jeleniej Górze.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2m2ce7

Podziel się opinią

Share
d2m2ce7
d2m2ce7
Więcej tematów