ycipk-3f77b7

Prokuratura chce uchylenia immunitetu prezesowi sądu. Miał działać na korzyść strony procesu

Prokuratura Krajowa skierowała przeciwko prezesowi jednego z sądów rejonowych wniosek do Sądu Dyscyplinarnego. Miał przekroczyć swoje uprawnienia w trakcie postępowania sądowego i sprzyjać jednej ze stron procesu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezes sądu rejonowego będzie miał postępowanie dyscyplinarne
Prezes sądu rejonowego będzie miał postępowanie dyscyplinarne (East News, Fot: Wojciech Stróżyk)
ycipk-3f77b7

O skierowaniu wniosku do Sądu Dyscyplinarnego poinformowała we wtorek Prokuratura Krajowa na swojej stronie internetowej. Wniosek dotyczy "pociągnięcia sędziego do odpowiedzialności karnej w związku z przekroczeniem przez niego uprawnień i działaniami na szkodę interesu publicznego i prywatnego" - czytamy w komunikacie prokuratury.

Zdaniem śledczych, prezes jednego z sądów rejonowych, prowadząc postępowanie upadłościowe spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, przekazał dziennikarzowi informacje na temat tego postępowania. Dziennikarz, bazując na nich, opublikował artykuł w gazecie.

Prokuratura uważa, że sędzia nie tylko przekroczył swoje uprawnienia, ale też artykuł miał być elementem nacisku na spółkę, wobec której w sądzie złożono wniosek o ogłoszenie upadłości. Ostatecznie sąd oddalił wniosek o upadłość spółki, ponieważ ustalił, że nie ma ona zobowiązań finansowych wobec innych podmiotów.

ycipk-3f77b7

" Okoliczności sprawy wskazują, że sędzia swoim zachowaniem działał na szkodę interesu publicznego, wyrażającego się w zaufaniu obywateli do bezstronności sądów i stosowania obowiązujących przepisów prawa oraz równego traktowania obywateli jak i interesu prywatnego udziałowców spółki w postaci jej dobrego imienia" - czytamy w komunikacie Prokuratury Krajowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-3f77b7
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3f77b7

ycipk-3f77b7
ycipk-3f77b7