Trwa ładowanie...
d3rdltm

Prokuratorzy domagają się dymisji Ziobry. Czują się szykanowani

Stowarzyszenie Lex Super Omnia domaga się wszczęcia śledztwa ws. nadużywania władzy i szykanowania podwładnych. Zarzuty kierują w stronę prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry oraz prokuratura krajowego Bogdana Święczkowskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Członkowie stowarzyszenia uważają, że Zbigniew Ziobro jest symbolem upolitycznienia prokuratury
Członkowie stowarzyszenia uważają, że Zbigniew Ziobro jest symbolem upolitycznienia prokuratury (East News)
d3rdltm

W ubiegłą sobotę odbyło się nadzwyczajne walne zebranie członków stowarzyszenia Lex Super Omnia, które zrzesza nieprzychylnych rządowi prokuratorów. Prawnicy postanowili skierować zawiadomienie o nadużyciu władzy i szykanowaniu członków stowarzyszenia. Członkowie Lex Super Omnia domagają się dymisji Zbigniewa Ziobry oraz Bogdana Święczkowskiego. Jednocześnie domagają się, aby ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym została osoba "o uznanym autorytecie prawniczym, neutralna politycznie, gwarantująca bezstronność działania prokuratury".

W uchwale czytamy, że że powstanie niezależnej organizacji spotkało się z nieprzychylną reakcją ze strony kierownictwa prokuratury. Zwierzchnicy mieli inwigilować proces rejestracji stowarzyszenia, a następnie eliminować lub marginalizować członków i sympatyków organizacji z gremiów prawniczych.

d3rdltm

"Po degradacjach prokuratorów z marca i kwietnia 2016 r. rozpoczął się proces delegowania niepokornych prokuratorów, bez ich zgody, do jednostek niższego rzędu" - czytamy w uchwale stowarzyszenia. Lex Super Omina zaznacza, że niemal każde publiczne wystąpienie członków Stowarzyszenia wyjaśniane jest w trybie przepisów dyscyplinarnych. Stowarzyszenie wskazuje, że stoi to w sprzeczności z konstytucją oraz międzynarodowymi standardami praw człowieka.

Zobacz także: Duda nie zgadza się z tezą o mordzie politycznym. "Wątpię w to”

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3rdltm

Podziel się opinią

Share

d3rdltm

d3rdltm
Więcej tematów