Trwa ładowanie...
d2h18ww

Prokuratorski zarzut dla członka władz PO. Obóz PiS reaguje

Członek zarządu krajowego PO i szef struktur tej partii na Opolszczyźnie, a zarazem marszałek województwa, Andrzej B. usłyszał prokuratorski zarzut niedopełnienia obowiązków służbowych. "Żądamy dymisji" - wzywa wiceminister aktywów państwowych i polityk Solidarnej Polski Janusz Kowalski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prokuratorski zarzut dla członka władz PO. Obóz PiS reaguje
Prokuratorski zarzut dla członka władz PO. Obóz PiS reaguje (Agencja Gazeta)
d2h18ww

Niedopełnienie obowiązków służbowych - taki zarzut prokuratura postawiła członkowi zarządu krajowego PO Andrzejowi B., który jest marszałkiem województwa opolskiego - podaje Onet. Serwis wyjaśnia, że polityk i samorządowiec zarzut usłyszał już w listopadzie, ale do tej pory o tym nie informowano.

Śledczy twierdzą, że marszałek woj. opolskiego nie zareagował właściwie, kiedy dowiedział się o świadczeniu przez jednego z podległych mu pracowników w godzinach pracy w urzędzie usług doradczych na rzecz prywatnych firm.

Zobacz też: Plany Kaczyńskiego i 17 województwo. Zgorzelski: możliwe wybory jesienią

Prokuratura uważa, że Andrzej B. wiedział również o zatajeniu dochodów w oświadczeniach majątkowych pracownika. Zdaniem śledczych samorządowiec powinien natychmiast rozwiązać umowę z podwładnym, a o jego działalności zawiadomić urząd skarbowy i prokuraturę.

d2h18ww

Marszałkowi województwa opolskiego grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności - informuje Onet.

Zarzuty dla marszałka z Opola. Janusz Kowalski: dymisja!

Na doniesienia ws. szefa PO na Opolszczyźnie i zarazem marszałka województwa zareagował w mediach społecznościowych wiceminister aktywów państwowych i polityk Solidarnej Polski Janusz Kowalski, który również pochodzi z tego regionu. "Dymisja!" - napisał.

"Żądamy jako Solidarna Polska dziś natychmiastowej dymisji! Przez lata w księstewku wojewódzkim PO funkcjonował układ urzędniczo-biznesowy! Mamy tego dość!" - stwierdził Kowalski, powtarzając słowa o "księstewkach PO", które wywołały już kontrowersje po wpisie powyborczym polityka obozu PiS.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2h18ww

Podziel się opinią

Share
d2h18ww
d2h18ww