Trwa ładowanie...

Prokurator pyta SMS-em: Który sędzia jest łagodny?

Prokurator okręgowy w Gdańsku miał wysłać do swoich podwładnych SMS-a z pytaniami o sędziów. Według medialnych doniesień miało interesować go, który orzeka najłagodniej, a który jest najsurowszy.

Share
Prokurator pyta SMS-em: Który sędzia jest łagodny?Źródło: East News, fot: Piotr Kamionka
d3z9n4y

O sprawie poinformował w środę TVN24.pl. SMS miał zostać wysłany we wtorek wieczorem do gdańskich prokuratorów rejonowych, podwładnych prokuratora okręgowego. Przełożony pytał w nim o to, którzy sędziowie sądów rejonowych orzekają najłagodniej, najsurowiej i najrzadziej uwzględniają wnioski o areszt tymczasowy. Odpowiedź miała być przesłana faksem do godz. 9.00 rano - podaje portal.

"Niefortunnie sformułowany SMS"

Poprosiliśmy o komentarz rzecznika Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. W piśmie przesłanym do redakcji Wirtualnej Polski Grażyna Wawryniuk stwierdziła, że jednym z zadań prokuratury okręgowej jest "monitorowanie rejonowych prokuratur w zakresie postępowań sądowych". "Treść wiadomości SMS, aczkolwiek niefortunnie sformułowana, dotyczyła przygotowania danych dotyczących praktyki orzeczniczej. Prokuratura nie zbiera danych dotyczących sędziów i w tym zakresie treść SMS-a została niefortunnie sformułowana" - dodała rzecznik prokuratury.

Celem SMS-a, zdaniem Wawryniuk, było "ustalenie prawidłowości w formułowaniu przez prokuratorów wniosków o wymiar kary, środków karnych i kompensacyjnych oraz o tymczasowe aresztowanie".

d3z9n4y

Pełniącym obowiązki prokuratora okręgowego w Gdańsku jest od połowy czerwca tego roku Michał Kierski. Wcześniej był on zastępcą prokuratora rejonowego Gdańsk-Śródmieście.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3z9n4y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3z9n4y
d3z9n4y
Więcej tematów