Trwa ładowanie...
d4mowbv

Prokurator oskarża byłych współpracowników Trumpa. Nowe zarzuty

Robert Mueller bada ingerencję Rosji w amerykańskie wybory. Prokurator specjalny oskarżył byłych współpracowników Donalda Trumpa, Paula Manaforta i Ricka Gatesa. Zarzuty dotyczą jednak malwersacji finansowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paul Manafort, oprócz oszustw na tle finansowym, był też oskarżany o kontakty z prorosyjskimi politykami na Ukrainie
Paul Manafort, oprócz oszustw na tle finansowym, był też oskarżany o kontakty z prorosyjskimi politykami na Ukrainie (Getty Images, Fot: Chip Somodevilla)
d4mowbv

Były przewodniczący kampanii prezydenckiej Donalda Trumpa Paul Manafort i wspólnik biznesowy Rick Gates, zostali oskarżeni przez Roberta Muellera o liczne oszustwa podatkowe i bankowe. Doradcom Trumpa już wcześniej postawiono zarzuty prania brudnych pieniędzy.

Manafort i Gates mieli ukryć przed urzędami skarbowymi ponad 30 mln dol. - informuje portal bbc.com. Manafort był też oskarżany o kontakty z prorosyjskimi politykami na Ukrainie. Miał otrzymywać znaczne sumy za doradzanie byłemu prezydentowi Wiktorowi Janukowyczowi. Za pośrednictwem adwokata zadeklarował, że nie przyznaje się do winy.

Z kolei sam Gates miał dodatkowo ukryć ponad 3 mln dol. własnego dochodu. Dotychczas nie zajął stanowiska w sprawie stawianych mu zarzutów. Sprawa wyszła na jaw, podczas badania przez specjalnego prokuratora Muellera, ingerencji Rosji w wybory prezydenckie w USA.

d4mowbv

Zobacz także: "Kto nami rządzi?". Była posłanka PiS zdradza jak Szydło została premierem

Mueller, stawiając zarzuty byłym doradcom Trumpa, oskarżył już o manipulację w amerykańskich wyborach 19 osób. Cztery z nich są powiązane bezpośrednio z prezydentem. W ubiegły piątek o manipulację, podczas wyborów w USA w 2016 r. zostało oskarżonych 13 Rosjan.

Źródło: bbc.com

d4mowbv

Podziel się opinią

Share

d4mowbv

d4mowbv
Więcej tematów