Trwa ładowanie...

Program "Polski Ład". Łatwiej wybudujemy dom i dostaniemy dopłatę do kredytu

- Osobom, które chcą wziąć kredyt na mieszkanie, a nie mają środków na wkład własny, państwo zagwarantuje do 100 tys. zł wkładu własnego; w przypadku rodzin, w których jest więcej niż jedno dziecko, możliwe będzie umorzenie do 150 tys. zł kredytu - zapowiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki podczas prezentacji programu Polski Ład.

Share
Program "Polski Ład". Państwo zagwarantuje do 100 tys. zł wkładu własnego
Program "Polski Ład". Państwo zagwarantuje do 100 tys. zł wkładu własnegoŹródło: PAP, Fot: Leszek Szymański
d2n2ugf

Podczas sobotniej konferencji premier Mateusz Morawiecki wspominał o powrocie kwestii "Mieszkań plus", w ramach którego miało powstać setki tysięcy tanich mieszkań na wynajem. Przyznał, że zostały popełnione błędy. Ale zapowiedział kolejne zmiany To przede wszystkim ułatwienie w budowie domów do 70 m kw. oraz dopłaty do wkładu własnego do kredytu.

Polski Ład. Pomoc od państwa na wkład własny

Premier podczas sobotniej prezentacji Polskiego Ładu przedstawił rozwiązanie skierowane do osób, które chcą kupić mieszkanie, ale ich na to nie stać.

d2n2ugf

- Znamy takich sytuacji dziesiątki, setki, każdy pewnie zna je ze swojego najbliższego otoczenia - że ktoś ma zdolność kredytową, ale nie stać go na wkład własny. Co się wtedy dzieje? Rozpoczyna się szukanie środków po rodzinie, po przyjaciołach, zaciąganie nowych kredytów. Nie chcemy tego. Dziś w to miejsce ze swoją pomocą wchodzi państwo polskie - powiedział

- Państwo polskie zagwarantuje wkład własny do wysokości 40 proc. i - na dziś mamy już to uzgodnione - do wysokości 100 tys. zł - dodał premier.

Wielkie otwarcie gastronomii. "Strasznie cieszymy się, że tu jesteście"

Polski Ład. Budowa domów bez pozwolenia?

- Program "Mieszkanie+" nie wyszedł tak, jakbyśmy chcieli. Dlatego teraz zmieniamy założenia. (...) Chcemy, aby domy do 70 metrów kw. można było bez zezwolenia. Wystarczy zgłoszenie, bez zbędnej biurokracji - bez planów i kierowników budowy - przekazał Morawiecki.

d2n2ugf

Premier podkreślił, że podstawowym celem filaru dotyczącego mieszkalnictwa jest budowa jak największej liczby mieszkań.

- Wraz z budową jak największej liczby mieszkań, nowych domów, będziemy mogli wypracować także presję cenową w dół, żeby ceny mieszkań nie tylko rosły, żeby ten rynek do pewnego stopnia uwolnić, odbiurokratyzować, uwolnić poprzez inicjatywę - zapowiedział szef rządu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2n2ugf

Podziel się opinią

Share
d2n2ugf
d2n2ugf
Więcej tematów