Trwa ładowanie...
dcadots

Prognoza pogody zima 2021. Mróz i śnieg czy deszcz i błoto?

Jaka będzie nadchodząca zima? Spadnie śnieg i będzie mróz, czy raczej zima będzie bardziej przypominała jesień? Synoptycy IMGW już podają wstępną prognozę pogody na zimę 2021.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prognoza pogody zima 2021
Prognoza pogody zima 2021 (Pixabay)
dcadots

Prognoza pogody zima 2021. Jaka czeka nas zima 2020/2021?

Czy tak jak w minionych latach nadchodząca zima będzie przypominać bardziej jesień, czy może szykuje się mroźna zima z temperaturami 20-30 st. C poniżej zera? Jaka jest prognoza pogody na zimę 2021?

Prognoza pogody na zimę 2021 jest to prognoza długoterminowa, więc na razie ma ona charakter orientacyjny i nie można ślepo wierzyć w to, że będzie taka, jak w tym momencie prognozują synoptycy. Sytuacja pogodowa może w każdej chwili ulec zmianie, dlatego warto na bieżąco śledzić komunikaty i sprawdzać pogodę na zimę 2021.

dcadots

Prognoza pogody zima 2021. Jaka będzie temperatura?

Czy możemy się spodziewać, że zimą spadnie dużo śniegu i Polska na kilka tygodni będzie w całości pokryta białym puchem? Czy niskie temperatury będą utrzymywać się tygodniami?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podaje, że w grudniu w całej Polsce średnia miesięczna temperatura będzie się utrzymywać "powyżej normy". Z kolei w styczniu średnia miesięczna temperatura, na obszarze całego kraju, będzie "w normie" lub "powyżej normy". Tym samym możemy się spodziewać, że raczej bardzo niskie temperatury, sięgające -20-30 st. C, nas tej zimy nie czekają.

Prognoza pogody – zima 2021. Czy spadnie śnieg?

W grudniu będzie raczej sucho. "Według modelu IMGW-Reg dla wybranych miast w Polsce miesięczne sumy opadów w grudniu będą na ogół w klasie "w normie". Sumy opadów "powyżej normy" prognozowane są w rejonie Gdańska i Białegostoku, natomiast "poniżej normy" w rejonie Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego i Zielonej Góry oraz w rejonie Katowic i Kielc" – podaje IMGW.

dcadots

Z kolei w styczniu sytuacja ulegnie zmianie. Synoptycy prognozują dość zróżnicowane miesięczne sumy opadów. Więcej opadów może być na wschód od linii Gdańsk – Poznań – Wrocław. W rejonie Wrocławia, Poznania, Gdańska, Koszalina i Kielc – według prognozy pogody na zimę 2021 – miesięczne sumy opadów będą mieścić się "w normie". Według prognoz IMGW najmniej będzie ich natomiast w północno-zachodniej części kraju – w rejonie Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego i Zielonej Góry.

Rekonstrukcja rządu. Bogdan Zdrojewski o przyspieszonych wyborach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dcadots

Podziel się opinią

Share
dcadots
dcadots
Więcej tematów