Trwa ładowanie...
d3dbh7e

Prognoza pogody zima 2021. Pierwszy śnieg już za kilka tygodni

Meteorolodzy nie mają wątpliwości co do tego, że nie grozi nam zima stulecia. Zima będzie krótka i ciepła, ale nie zabraknie dni z opadami śniegu i temperaturą poniżej zera.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prognoza długoterminowa zima 2021. Pierwszy śnieg już za kilka tygodni
Prognoza długoterminowa zima 2021. Pierwszy śnieg już za kilka tygodni (pixabay.com)
d3dbh7e

Z pierwszych długoterminowych prognoz na zimę 2021 wynika, że pierwszy raz śnieg może nas zaskoczyć już za kilka tygodni. - Aktualnie nasze prognozy wskazują, że po bardzo ciepłym wrześniu, w październiku i listopadzie możemy mieć do czynienia z odwróceniem sytuacji i blokadami na Atlantyku. To z kolei zwiększa szanse na wcześniejsze pierwsze ataki zimy - pisze na swoim blogu pogodowa ekspertka Marzena Rabczewska.

Pogoda długoterminowa 2021. Kiedy spadnie śnieg?

Nadchodzącej zimy 2020/2021 nie zabraknie deszczowych dni i spadków temperatury poniżej zera. Pojawią się też dni z opadami śniegu. Według długoterminowej prognozy pogody na AccuWeather pierwszy śnieg może pojawić się już w połowie października. Temperatury na termometrach zaczną spadać poniżej 10 stopni.

d3dbh7e

Pogoda dopisała grzybiarzom. Zdjęcia z Bieszczad

Eksperci pogodowi z AccuWeather informują o tym, że zima 2021 będzie krótka i ciepła, nie będzie ona długa i mroźna. W swoich prognozach informują oni, że tej zimy najwięcej śniegu ma być we wschodniej Europie. Oznacza to, że w Polsce mogą też częściej występować śnieżyce.

O tym, jaka będzie zima 2021, przekonamy się już niedługo. Badania amerykańskich naukowców wykazały, że prognozy NAO na okres zimowy można ustalić na podstawie zasięgu pokrywy lodowej w Arktyce w końcowym etapie sezonu topnienia, czyli właśnie teraz na początku września. Badania pokazują, że cofnięcie się pokrywy lodowej może wpłynąć na dynamiczną i mroźną zimę także w Polsce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3dbh7e

Podziel się opinią

Share
d3dbh7e
d3dbh7e
Więcej tematów